Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2017-03-15  |  Ostatnia aktualizacja: 2017-03-15
Pierwszy polski supersamochód z częściami drukowanymi 3D
Pierwszy polski supersamochód z częściami drukowanymi 3D
Pierwszy polski supersamochód z częściami drukowanymi 3D

Polski producent sportowych samochodów Arrinera Technology podjął współpracę z lokalnym producentem przemysłowych drukarek 3D- OMNI3D. Poprzez wytwarzanie addytywne mają zostać wyprodukowane części dla Arrinera Hussarya, pierwszego polskiego supersamochodu.

The Arrinera Hussarya
OMNI3D, jest znany ze swoich przemysłowych i wielkoformatowych rozwiązań FFF (fused filament fabrication) w druku 3D. To również producent polskiej przemysłowej drukarki 3D – Factory 2.0 Production System. Oferuje także usługi druku 3D na zlecenie, dla firm, które nie są jeszcze gotowe zainwestowania w ich własną drukarkę. Dlatego pomógł Arrinerze w produkcji części prototypowych, jak również części końcowych.
Pomysł samochodu The Arrinera Hussarya powstał już w 2008 r. i powrócił w 2012 r., następnie został wprowadzony do produkcji. Wytwarzanie addytywne zostało wykorzystane w celu przyspieszenia proces prototypowania i produkcji bez pogorszenia jakości lub projektu. Projektowanie samochodu, zwłaszcza supersamochodu, to długotrwały proces. Wymaga on ciągłych zmian, poprawek. Przez to, istotne jest, by dokonywać zmian w prototypach, wypróbowywać je oraz dopracowywać na bieżąco. Tradycyjne metody produkcji, pochłaniają więcej czasu i pieniędzy. Gra to główną rolę, jeśli chodzi o skomplikowane geometrie, modele o wielkości powyżej 40 cm. Umożliwia to OMNI3D, który dodatkowo produkuje na dużą skalę, złożone części do samochodu. Częste zmiany nie stanowią problemu, nowy model można wydrukować w ciągu zaledwie 12 godzin. Obie firmy współpracują ze sobą już od ponad roku.

Hussarya jest napędzana silnikiem LS7 V8. W zależności od ustawień rozwija prędkość od 420 km do 650 km. Drukiem 3D wytwarza się m.in. obudowy lusterek, wloty powietrza. Wszystkie modele drukuje się w skali 1:1, głównie z ABSu. Samochód będzie kosztować minimum 1,24 mln zł, a jego produkcja odbywać się będzie w Gliwicach.

(AB)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
3ders.org
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :

Czytaj także