Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2022-08-25
Centralny Magazyn Etisoft ruszy z końcem tego roku

Około 6 tysięcy metrów kw powierzchni całkowitej, docelowa możliwość składowania 2,5 tysięcy palet oraz 15 tys. pojemników KLT, w których od grudnia firma Etisoft zamierza przechowywać wszystkie wyroby i towary. Co słychać w nowym Centralnym Magazynie w Diamond Business Park przy ulicy Da Vinci 5 w Gliwicach, który pełną parą ma ruszyć z końcem tego roku?

Trzeba przyznać, że nowa hala robi świetne wrażenie. Jest wielka, a rząd montowanych żółtych regałów wygląda imponująco. Aktualnie zakończył się etap instalacji nowego magazynu surowców dla wszystkich lokalizacji produkcyjnych. Zakończono ich przewożenie pod jeden dach. Wszystkie nowe dostawy również trafiają już w to miejsce. Docelowo mają stąd być też realizowane wszystkie wysyłki.

W Diamond Business Park znajduje się obecnie ponad 2 tysiące palet z surowcami, aby zabezpieczyć ciągłość produkcji w tych niestabilnych czasach. Kolejna inwestycja, która się toczy to instalacja regałów pod plastikowe pojemniki (KLT), w których firma planuje odbierać z produkcji wyroby i magazynować na Da Vinci. Następnie trafią one bezpośrednio pod „mrówki", czyli miejsca z systemem kompletowania wyrobów gotowych. Właśnie trwają prace montażowe kolejnych belek na regałach, co pozwoli na zwiększenie liczby magazynowanych palet do 2,5 tys. (obecnie ta liczba na wszystkich magazynach Etisoft wynosiła 800).

– W nowym Magazynie Centralnym planujemy korzystać z urządzenia do obracania rolek tak, aby były one magazynowane i następnie, ze względu na większą wygodę i bezpieczeństwo pracowników, dostarczane pod maszynę na paletach w pozycji horyzontalnej. Szukamy również dostawcy plastikowych palet i testujemy specjalne nakładki na role surowca – mówi Bartłomiej Dengusiak, dyrektor operacyjny Etisoft.

Nadal natomiast trwają na Da Vinci prace nad przygotowaniem do wdrożenia systemu SALMA. Ten System Automatycznej Logistyki i Awizacji, na który będą się składały urządzenia automatyzujące: transport, magazynowane, dostarczanie do pakowania i pakowanie, jest realizowane wespół z Etisoft Smart Solutions.

Jak widać, Etisoft inwestujemy i nadal się rozwija. Pod koniec roku w siedzibie firmy ma z kolei stanąć linia technologiczna do produkcji etykiet RFID, która pozwoli jeszcze lepiej dopasować się do oczekiwań przyszłych i obecnych klientów.

Centralny Magazyn Etisoft w liczbach:

Powierzchnia magazynowa: 5.608 m2
Powierzchnie socjalne i biurowe: 595 m2
Liczba bram: 5
Rzędy regałów 24, docelowo na 5 poziomach
Docelowa liczba miejsc paletowych na Centralnym Magazynie: 2500
W Diamond Business Park Etisoft wynajmuje w sumie trzy hale (magazynowo-produkcyjno-biurowe) o łącznej powierzchni prawie 10 tys. m kw.

 

Czytaj także