empty
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2022-04-08
Roboty mobilne Etisoft Smart Solutions wyróżnione w konkursie „(R)ewolucja przemysłowa”

Roboty mobilne AGV/AMR autorstwa ekspertów z Etisoft Smart Solutions nagrodzone po raz kolejny! Innowacyjna Platforma Robotów DBR77.com doceniła rozwiązanie i przyznała wyróżnienie w konkursie „(R)ewolucja przemysłowa" w kategorii „Projekt, który prezentuje wzrost efektywności i wydajności pracy na stanowisku" za opracowanie autorskiego „Zintegrowanego systemu intralogistycznego bazującego na robotach mobilnych AGV/AMR".

Rozwiązanie to z powodzeniem funkcjonuje od 2020 roku w zakładzie produkcyjnym Lumileds, globalnego lidera w dziedzinie technologii oświetleniowej dla branży automotive. Jego celem była automatyzacja procesów dostawy komponentów na linię produkcyjną oraz wyrobów gotowych do strefy wysyłki z przepustowością 30 palet na godzinę.

– Cieszę, się, że nasze rozwiązanie dla Lumileds oparte o roboty AGV/AMR własnej produkcji spotkało się z uznaniem kapituły konkursu – mówi Wojciech Klein, ekspert Etisoft Smart Solutions odpowiedzialny za wdrożenie. – Obserwujemy, że coraz więcej firm szuka dopasowanych do swojej specyfiki systemów wykorzystujących roboty mobilne. Główne motywacje to wyzwania związane z zarządzaniem zasobami ludzkimi i chęć optymalizacji oraz lepszej mierzalności procesów.

Wyróżnienie przyznane przez Platformę Robotów DBR77.com jest ważne tym bardziej, że buduje ona nowatorską społeczność skupioną wokół robotyzacji. To wirtualna przestrzeń umożliwiająca firmom produkcyjnym zaprojektowanie stanowiska pracy wykorzystując narzędzie 3D i dobór robota zgodnie z ich potrzebami: w oparciu o analizę finansową i operacyjną stanowiska.

Należy także dodać, że wdrożenie ESS po raz pierwszy zostało dostrzeżone podczas 20. edycji Gali Logistyki, Transportu i Produkcji, gdzie zdobyło wyróżnienie w kategorii Produkt Innowacyjny dla Logistyki, Transportu, Produkcji 2020.

Na przełomie 2019 i 2020 roku firma Etisoft Smart Solutions zrealizowała projekt dla klienta z branży automotive o światowym zasięgu działania, który był dużym sukcesem. Projekt w całości został wykonany w polskim zakładzie, pracującym w trybie 24/7. Wykorzystano w nim roboty mobilne AMR/AGV, a jego celem była automatyzacja procesów dostawy komponentów na linie produkcyjne oraz wyrobów gotowych do strefy wysyłek z wydajnością do 30 palet na godzinę. Zrealizowano to z zachowaniem wymogów bezpieczeństwa uwzględniających zarówno ludzi, jak i inne pojazdy.

Warto podkreślić, że Etisoft Smart Solutions dostarcza kompletne i gotowe systemy intralogistyczne oparte o roboty mobilne AGV/AMR różnych typów do klientów z wielu branż. Na etapie procesu zakupowego firma przeprowadza szczegółową analizę przedwdrożeniową, której wynikiem jest zaprojektowanie całego systemu i odpowiednie dopasowanie do przestrzeni, w której automatyzacja ma funkcjonować. Jednym z kolejnych etapów jest symulacja i wirtualne wdrożenie, które poprzedza właściwą realizację. W fazie posprzedażowej Etisoft Smart Solutions gwarantuje obsługę serwisową i każdorazową pomoc wynikającą z gwarancji lub umowy serwisowej dostosowanej indywidualnie do potrzeb klienta.

Poza gotowymi systemami, klienci mogą liczyć na rozwiązania dopasowane bezpośrednio do potrzeb i warunków panujących w ich zakładzie. Dedykowane roboty mobilne to urządzenia dostosowane do infrastruktury obiektu i nośników logistycznych, które będą nimi transportowane.

Inwestycja w roboty mobilne to zwiększenie wydajności i niezawodności logistyki wewnątrzzakładowej, oszczędność i szybki czas zwrotu inwestycji, alternatywa dla dynamicznego rynku pracy oraz gwarancja bezpieczeństwa użytkowania.

Czytaj także