empty
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2018-06-08
Technologia Advantech iDoor

Prezentujemy rozwiązanie firmy Advantech, które widząc zapotrzebowanie oraz trendy rynku przemysłowego wprowadza usprawnienie znacząco rozszerzające funkcjonalność sprzętu oferowanego przez naszą firmę. Technologia iDoor wprowadza pojęcie „modularny" na zupełnie innowacyjny poziom. Nie ogranicza ona bowiem możliwości naszego sprzętu do tego, jaki dostajemy w konfiguracji „fabrycznej". iDoor pozwala na łatwy montaż rozszerzeń i rozbudowę panelu I/O każdego komputera. Do tej pory taką funkcjonalność oferowały tylko komputery klasy PC, gdzie specjalistyczne karty rozszerzeń nie były tanim rozwiązaniem. Tym razem jednak taka możliwość zostaje wprowadzona w znacznie szerszej gamie produktów, jak np. w przemysłowych komputerach kompaktowych i panelowych, przy jednoczesnej redukcji kosztów w stosunku do klasycznego rozwiązania.

Charakterystyka technologii iDoor:
Prostota i niezawodność
Użytkownik dostaje standaryzowane rozwiązanie o wymiarach 81 x 19.4 mm (panel I/O) z interfejsem mPCIe, zawierające pełny katalog interfejsów analogowych i cyfrowych, standardowe rodzaje pamięci, czy protokoły komunikacyjne. Projekt został więc zoptymalizowany i uproszczony do granic możliwości, co w efekcie przełożyło się na zwiększenie niezawodności i efektywności stosowanych rozszerzeń. Ponad to prosta modułowa konstrukcja znacząco ułatwia montaż panelu I/O i zapewnia elastyczność konfiguracji. Dodatkowo, żeby maksymalnie ułatwić identyfikację poszczególnych modułów, zostały im przypisane konkretne kolory ze standardu PANTONE 1795C. Przykładowo EtherCAT został oznaczony kolorem czerwonym, natomiast kolor czarny dedykowany jest dla rozszerzenia POWERLINK.

Funkcjonalność:

Dzięki wszechstronnej funkcjonalności technologii iDoor, system ten jest idealny dla bardzo dużej ilość aplikacji, jak np. machine vision, przemysł 4.0, terminale POS/POI, jak również rozwiązania transportowe. Posiada on moduły do pamięci, pamięci masowej, oraz moduły zewnętrzne takie jak: Ethernet, Profibus, Profinet, EtherCAT, Powerlink i inne. Oraz oczywiście moduły komunikacji takie jak WAN, MAN, LAN, oraz analogowe i cyfrowe złącza paneli I/O.

Personalizacja:

Jednocześnie technologia iDoor jest otwarta na integratorów systemów. Każdy może spersonalizować swój sprzęt indywidualnie i zaprojektować własne rozszerzenie oparte o karty mPCIe, włączając w to kolorystykę panelu I/O oraz nadruk logo własnego bądź klienta końcowego.

Elastyczne rozwiązanie:

Co ważne, iDoor nie jest ściśle powiązany z systemami i produktami Advantech. Każdy producent i integrator systemów przemysłowych może dostosować go do swoich potrzeb i posiadanego przez siebie sprzętu komputerowego, bez względu na fakt, czy jest to standardowy PC czy też przemysłowy komputer panelowy czy kompaktowy. To samo dotyczy własnego spersonalizowanego systemu komputerowego. Rozwiązanie jest na tyle elastyczne, że można dostosować go idealnie pod przygotowywany projekt albo zastosować w już istniejącym.

iDoor oferuje wsparcie dla takich rozwiązań jak:

1. Panel iDoor z kartą mPCIe – moduł wewnętrzny wykorzystujący gniazdo mPCIe osadzone na płycie głównej. Jest to najpopularniejsze rozwiązanie i powinno zaspokoić potrzeby większości rynku.

2. PCIe panel z kartą mPCIe – dla użytkowników, którzy mają standardowy komputer przemysłowy, ale mimo to potrzebują dodatkowego rozszerzenia funkcjonalności, lub dostosowania karty rozszerzeń pod konkretne zastosowanie, przy wykorzystaniu interfejsu mPCIe na płycie głównej.

3. PCIe panel z kartą mPCIe umieszczoną w adapterze PCIe – rozwiązane kierowane dla klientów, którzy nie posiadają w swoim komputerze złącza mPCIe. Rozwiązanie to oferuje taką samą funkcjonalność i możliwości dostosowania, jak powyższy panel PCI/PCIe z kartą mPCIe.

csi.pl

Źródło:
CSI
Dodał:
CSI S.A.

Czytaj także