Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy usług Ostatnia aktualizacja: 2021-07-10
KALIBRACJA OBRABIAREK
Zasięg:
międzynarodowy


XD Laser - Interferometr laserowy

Wielokrotnie nagradzany interferometr laserowy XD™ firmy Automated Precision Inc (API) jest wielowymiarowym systemem pomiaru laserowego, który równocześnie mierzy błędy liniowe, kątowe, prostoliniowości i skręcenia w urządzeniach np. obrabiarkach. Szybki, dokładny pomiar interferometrem XD™ pozycjonowania maszyny i ukierunkowania osiowego sprawia, że przestoje maszyny można zmniejszyć nawet o 80%. Na przykład pełen pomiar maszyny o objętości 1 m3 odbywa się w 3 do 4 godzin zamiast 3 dni.

Zastosowania XD Laser™:

Kalibracja maszyn CMM i obrabiarek.
Regulacja położenia narzędzi skrawających.
Pomiar sprzężenia zwrotnego CNC.
Prędkość i przyspieszenie.
Pomiary dynamiczne w czasie rzeczywistym.

Co czyni XD Laser wyjątkowym?

System laserowy XD™ jest w pełni bezprzewodowy (kostka pomiarowa-interferometr), łączy się z komputerem za pośrednictwem łącza Ethernet. Umożliwia pomiary w 1, 3, 5 i 6 stopniach swobody w zależności od opcji i konfiguracji. 6-cio osiowy interferometr XD™ jest jedynym systemem laserowym pozwalającym na jednoczesne zbieranie danych we wszystkich kierunkach dla danej osi, przy użyciu jednej konfiguracji bez konieczności instalowania dodatkowych systemów optycznych w przestrzeni maszyny. System posiada także możliwość pomiaru prędkości, przyspieszenia, równoległości, prostopadłości i płaskości.

API Volumetric Error Compensation (VEC™)
Przestrzenna kompensacja błędów

Radian + active target
Firma API oprócz klasycznych narzędzi do kalibracji maszyn CNC i CMM typu interferometr lub ballbar posiada w swojej ofercie doskonałe rozwiązanie dla wielkogabarytowych, wieloosiowych obrabiarek CNC i maszyn CMM oraz robotów. Przestrzenna kompensacja błędów VEC wykorzystuje do tego celu Laser Tracker API oraz aktywny cel zainstalowany na obrabiarce. Stworzona w ten sposób przestrzenna mapa błędów maszyny może zostać zaimplementowana do układów sterowania urządzeniem.

Dzięki przestrzennej kompensacji błędów możliwe jest podniesienie dokładności maszyn CNC o rząd, a nawet dwa rzędy wielkości. To doskonałe rozwiązanie dla najbardziej wymagających klientów z branży przemysłu ciężkiego, lotniczego, wielkogabarytowego.

Oprogramowanie VEC umożliwia podgląd i analizę mapy błędów w formie grafów 3D, a także umożliwia eksport danych dla konkretnej osi.
Wizualizacja wyników i ich zaawansowana analiza pozwala na skrócenie czasu przygotowania danych do implementacji, a także zwiększa ich wiarygodność i pozwala ocenić stan techniczny urządzenia.

Oprogramowanie służące do zbierania danych pozwala także na planowanie całej czynności poprzez opracowanie najbardziej optymalnej ścieżki przejazdów maszyny, omijanie artefaktów oraz obliczenie wymaganej liczby punktów w zależności od objętości zakresu pomiarowego maszyny. Maszyny z zastosowaną przestrzenną korekcją są w stanie zwiększyć dokładność obróbki o rząd wielkości.

Warto wspomnieć, że firma API jest oficjalnym partnerem firmy SIMENS.
VEC jest kompatybilne ze sterowaniem Siemens 840D Control oraz systemem korekcji błędów Siemens Volumetric Compensation - VCS.
API wspiera także w pełni układy sterowania firmy Fanuc oraz Fagor.

RADIAN_APPLICATION_07Active_Targetapi_target_active_traget

Swivelcheck™

Swivelcheck™ z firmy Automated Precision Inc jest narzędziem używanym do pomiaru obrotowych osi obrabiarek wieloosiowych i stołów obrotowych.
Kalibruje osie skrętu (np. głowicy obrotowo-uchylnej wrzeciona oraz pochylenie i obrót stołów na centrach obrabiarek).
Technologia Swivelcheck™ wykorzystuje połączenie serwomotoru z elektroniczną poziomicą oraz precyzyjnego enkodera przemieszczeń kątowych do pomiaru osi wychylnych oraz stołów obrotowych. Raz ustawiony system przeprowadza automatyczny lub manualny pomiar. W przypadku osi działających jedynie w poziomie, gdzie nie ma możliwości dokonania pomiarów grawitacyjnych, system współpracuje z interferometrem laserowym XD (XD5 lub XD6), co pozwala na pełny pomiar osi.

Ballbar

Teleskopowy Ballbar firmy Automated Precision Inc (API) szybko i łatwo sprawdza geometrię obrabiarki testując, jak osie maszyny poruszają sie po torze kołowym.
Ballbar firmy API mierzy odchylenie wykonane przez obrabiarki i wyświetla dane w formie wykresu biegunowego. To doskonałe narzędzie do okresowej kontroli geometrii obrabiarki, jak i jej kalibracji.

Spindle Analyzer™

Spindle Analyzer z firmy Automated Precision Inc (API) jest narzędziem stosowanym w diagnostyce wrzecion obrabiarek.
Dostępny jako Dynamic Analyzer, Thermal Analyzer lub jako kombinacja narzędzi, pozwala na badanie błędów wynikających z bicia wrzeciona oraz wpływów termicznych wykorzystując wysoce zaawansowane czujniki temperatury oraz przetworniki Halla.

Porównaj ofertę z innymi dostawcami

To proste! Uzupełnij formularz i poznaj najlepsze oferty dostawców z branży maszyn i narzędzi do obróbki.

Firma

Smart Solutions Sp. z o.o.

Robert Kaczmarczyk
Adres: Odlogi 12, 03037 Warszawa

Nr telefonu: +48 694117818 Skopiuj

Przy kontakcie powołaj się na portal obrabiarki.xtech.pl

Wyślij wiadomość

Dodaj plik...