Powrót do listy wiadomości Dodano: 2019-12-23   |  Ostatnia aktualizacja: 2019-12-23
Carbon i Lamborghini zacieśniają partnerstwo
Fot. Pixabay CC0
Fot. Pixabay CC0

Carbon, firma zajmująca się produkcją dodatków z Doliny Krzemowej, nawiązała już współpracę z takimi firmami jak Adidas i Riddell. W lutym do grona jej partnerów dołączył włoski producent luksusowych samochodów sportowych Lamborghini, z którym współpraca właśnie przeszła na wyższy poziom.

Wynika to z rozpoczęcia pracy nad produkcją wydrukowanych w 3D części dla pierwszego hybrydowego samochodu produkcyjnego firmy - Sián FKP 37. Technologia druku 3D zostanie wykorzystana do produkcji centralnych i bocznych otworów wentylacyjnych deski rozdzielczej dla nowego pojazdu. Dzięki temu czas realizacji skróci się o 12 tygodni, jednocześnie eliminując kosztowne etapy związane z tradycyjnymi procesami produkcyjnymi.

Maurizio Reggiani, dyrektor techniczny Automobili Lamborghini, powiedział: „Dzięki Carbon Digital Manufacturing Platform byliśmy w stanie przejść od wstępnej koncepcji do pokazania końcowej części samochodu pokazowego w zaledwie trzy tygodnie. Zaledwie trzy miesiące później mogliśmy wejść do produkcji".

(KB)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
all3dp.com; 3dprintingmedia.network
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :