Powrót do listy wiadomości Dodano: 2020-02-02   |  Ostatnia aktualizacja: 2020-02-02
Druk 3D bierze udział w charakteryzacji
Fot. Pixabay CC0
Fot. Pixabay CC0

Aby stworzyć autentyczną postać, której wygląd jest wszystkim znany, profesjonalna charakteryzacja jest niezbędna. Jak się okazuje może to zapewnić technologia druku 3D, która umożliwiła przemianę Charlize Theron w Megyn Kelly w najnowszym filmie "Bombshell".

„To było naprawdę ważne, aby Theron była podobna do Megyn, aby pomóc sobie i innym naprawdę wejść w historię" - powiedział Hiro, makijażysta filmu i mistrz protetyki. Jednocześnie zależało mu, aby maska była jak najmniej inwazyjna.

Podczas charakteryzacji użyto skanera i drukarki 3D do zaprojektowania protez i dopasowania ich do twarzy aktorki. Projekt został stworzony przy pomocy wizażystów z Hollywood, którzy wykonali rzut jej głowy i skan 3D, aby poznać róznice w anatomii obu kobiet.

Jako materiałów użyto silikonu i kleju medycznego, co ciekawe również do powiek. Była to jedna z najtrudniejszych części, ze względu na ich delikatność i zapewnienie możliwości ruchu.

Tworzenie spersonalizowanych protez ma miejsce nie tylko na planie filmowym. Ostatnia jedna z nich została wyprodukowana dla brazylijki Denise Vicentin, która w wyniku nowotworu straciła oko i część szczęki.

(KB)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
3dprintingindustry.com; latimes.com
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :