
Z dniem 1 stycznia 2013 roku firma Mitsubishi Electric Europe B.V. otworzyła nową dywizję wycinarek laserowych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Dywizja LPM (ang. Laser Processing Machines) zlokalizowana jest w centrali Mitsubishi Electric w Balicach i odpowiada za współpracę z dystrybutorami, szkolenia techniczne i handlowe oraz zapewnienie pełnego serwisu wycinarek laserowych z poziomu producenta.
Pierwszym dystrybutorem wycinarek laserowych dla regionu Europy Środkowo-Wschodniej została polska firma Polteknik LTD Sp. z o.o., z siedzibą w Miszewku koło Gdańska. Polteknik ma ponad 22-letnie doświadczenie w branży metalowej oraz profesjonalny zespół serwisowy i może pochwalić się skutecznym marketingiem, sukcesami w sprzedaży maszyn CNC oraz nowoczesnym modelem zarządzania, opartym na indywidualnym podejściu do klientów. Ponadto, firma posiada już w swojej ofercie inne japońskie maszyny, takie jak wykrawarki czy prasy krawędziowe.
Już w pierwszych miesiącach swojej działalności przedstawiciele firmy Polteknik sprzedali i zainstalowali kilka laserów Mitsubishi Electric i pracują nad kilkudziesięcioma nowymi projektami, co stanowi dobrą bazę do rozwoju sprzedaży i budowania zaufania dla kolejnych klientów. Zarówno zaufanie jak i serwis są dla Mitsubishi nadrzędnymi wartościami, dzięki czemu Firma bardzo dynamicznie rozwija się w naszym regionie.
Czym wyróżniają się wycinarki laserowe Mitsubishi Electric?
Lasery Mitsubishi Electric to innowacyjne podejście do procesów cięcia. Opatentowany trójosiowy układ prowadzenia gazów rezonatorowych pozwala na cięcie materiałów z precyzją, jaka do tej pory nie była możliwa w technologii fiber ani CO2. Idealny rozkład energii w układzie poprzecznym umożliwia kontrolowanie wiązki laserowej w niespotykanym dotychczas zakresie. Przykładem mogą być otwory o minimalnej średnicy 3 mm w materiale ze stali nierdzewnej o grubości 12 mm. Lasery Mitsubishi oparte na technologii CO2 jako jedyne na świecie są wyposażone w rezonator, w którym nie ma wysokoobrotowej i drogiej w eksploatacji turbiny. Wymiana turbiny wiąże się z kosztem rzędu 20 - 60 tys. Euro, w zależności od rodzaju, mocy rezonatora i producenta. W laserach Mitsubishi nie ma tej pozycji w kosztach, co przekłada się na spore oszczędności. Dodatkowo, rezonator bez turbiny pobiera na godzinę pracy tylko trzy litry gazów laserowych, a jego wymiana odbywa się raz na 24 godziny. W rozwiązaniach konkurencyjnych firm ilość pobieranego gazu jest ponad ośmiokrotnie większa, a układ pompujący cały czas zużywa energię elektryczną.
Wycinarki laserowe Mitsubishi Electric, oparte na technologii CO2, jako jedyne umożliwiają cięcie materiałów refleksyjnych typu miedź, brąz czy mosiądz. Ten rodzaj materiałów do tej pory zarezerwowany był dla technologii fiber oraz wycinarek wodnych.
Maszyny Mitsubishi Electric wyposażone są w szereg innowacyjnych rozwiązań, ułatwiających pracę operatorom, jak np. zapis i wczytywanie programów za pomocą czytnika kodów kreskowych, duży 15" wyświetlacz LCD oraz 64-bitowe szybkie procesory obliczeniowe, jednak najważniejszym elementem jest chyba sama solidna konstrukcja maszyny oraz znacznie mniejsze koszty wieloletniej eksploatacji. Najlepszą rekomendacją mogą być opinie użytkowników, których na świecie jest już ponad 10 000!
Jakie inne produkty dla przemysłu oferuje Mitsubishi Electric?
Mitsubishi Electric - Oddział w Polsce oferuje również wysoce zaawansowane technologicznie produkty i rozwiązania z dziedziny automatyki przemysłowej, takie jak: sterowniki PLC, panele operatorskie HMI, roboty przemysłowe, technologię „serwo" i „motion", przetwornice częstotliwości, sterowanie CNC oraz aparaturę niskiego napięcia. Dodatkowo, japoński koncern zapewnia kompletne rozwiązania dla wielu kluczowych przemysłów, takich jak: spożywczy, motoryzacyjny, tworzyw sztucznych, wodny, chemiczny, elektroniczny czy szeroko pojęta branża „life science".
Polski Oddział, posiadający główną siedzibę w Balicach, biura handlowe w Pruszkowie, Wrocławiu i Poznaniu oraz licznych dystrybutorów, zapewnia wykwalifikowany serwis, kadrę inżynierską odpowiedzialną za wsparcie techniczne i szkolenia dla przemysłu automatyki. Cyklicznie na teranie całego kraju prowadzimy darmowe seminaria, prezentujące nasze produkty oraz podstawowe zagadnienia z dziedziny automatyki przemysłowej. Główne obszary działania to wszystkie poziomy przemysłu ciężkiego i lekkiego oraz przemysłu elektromaszynowego.
Jakie plany na przyszłość?
Mitsubishi Electric wiąże z regionem Europy Środkowo-Wschodniej wielkie plany, czego dowodem jest utworzenie centrum edukacyjno-ekspozycyjnego w Balicach, nazywanego popularnie „Showroomem", które zapewnia dostęp do najnowszych produktów i rozwiązań oraz gwarantuje najwyższy poziom szkoleń naszym klientom i partnerom.
Obecnie Firma poszukuje dealerów i partnerów handlowych w Czechach, Słowacji, Rumunii, Bułgarii, na Węgrzech i w krajach bloku wschodniego. Dynamiczny rozwój Mitsubishi Electric to zasługa przede wszystkim najwyższej jakości oferowanych produktów i usług oraz japoński charakter Firmy, stawiający na długofalową współpracę, uczciwość operacyjną, ekologię i partnerskie podejście do kwestii biznesowych.
(gz)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- Mitsubishi Electric Europe B.V. (Sp. z o.o.) - Oddział w Polsce

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Kluczowa rola wycinarek laserowych w obróbce metali
www.automatyka.plWycinarki laserowe zrewolucjonizowały przemysł obróbki metali, oferując niezwykłą precyzję i efektywność. Dowiedz się, dlaczego są one...
-
Centra gnące to przyszłość obróbki blach.
Centrum gnące zapewnia najwyższą wydajność i precyzję w obróbce blach. Nowoczesne giętarki trafiły właśnie do oferty Maszyn Polskich. Czy centra...
-
-
-
-
-