Powrót do listy komunikatów Dodano: 2020-07-27   |  Ostatnia aktualizacja: 2020-07-28
Obróbka metalu - niezbędne do pracy narzędzia
Obróbka metalu - niezbędne do pracy narzędzia

Metal, tuż obok drewna, to najczęściej wykorzystywany surowiec do pracy w warsztacie. Do jego obróbki niezbędny jest szereg specjalnych narzędzi i urządzeń, które muszą być wydajne i odpowiednio przystosowane do pracy. Najbardziej potrzebnymi narzędziami do obróbki metalu należą między innymi piły taśmowe i szlifierki do płaszczyzn.

 

Szlifowanie

Szlifowanie to technika skrawania metali, która polega na usuwaniu cienkiej warstwy obrabianego materiału, dzięki czemu możemy uzyskać odpowiednią fakturę jego powierzchni. Do szlifowania możemy użyć rzadziej stosowane szlifierki ręczne, elektronarzędzia, lub szlifierki do płaszczyzn. Jeśli zależy nam na precyzyjnym szlifowaniu, warto kupić szlifierkę do płaszczyzn do szlifowania obwodowego. Maszyna ta służy do pracy wykończeniowej i nadaje powierzchni odpowiedniego profilu, co jest konieczne przy wytwarzaniu wielu elementów. Podczas jej pracy zostaje wprawiona w ruch zarówno ona, jak i przedmiot obrabiany. Umieszczenie przedmiotu na stole szlifierki sprawia, że szlifierka zaczyna poruszać się ruchem obrotowym bądź posuwowym wzdłużnym. Dzięki temu szlifierka do płaszczyzn jest w stanie precyzyjnie pozbyć się wszelkich nierówności z powierzchni metalu. Pod linkiem https://jptech-maszyny.pl/szlifierki-do-plaszczyzn możemy zapoznać się z ofertą profesjonalnego sklepu internetowego, oferującego nam tego typu maszyny. Pamiętajmy, że przy zakupie tego rodzaju urządzeń od profesjonalnego producenta nie warto oszczędzać.

 

Technologia CNC

Na rynku dostępne są specjalne maszyny, które wykonane zostały w technologii CNC (Computerized Numerical Control). Jest to popularna w dużych zakładach przemysłowych technologia komputerowego sterowania urządzeń numerycznych. Tego typu urządzenia są skomplikowane ze względu na wbudowany w nie układ elektroniczny, dzięki któremu możemy je zaprogramować tak, aby wykonywały zaawansowane prace przez kilka godzin. Za pomocą takich maszyn jest możliwa masowa produkcja metalowych części, które będą cechowały się niezwykle wysoką jakością i precyzją wykonania.

 

Piłowanie

Piły do cięcia metalu są niezbędnym narzędziem każdego warsztatu, zajmującego się obróbką metalu. Najbardziej precyzyjne w wykonaniu tej czynności są piły taśmowe, dzięki którym w łatwy i szybki sposób przetniemy materiał. Tego rodzaju piły sprawdzą się w dużych zakładach i domowych warsztatach. Piły taśmowe są dość intuicyjne w obsłudze. Kupując to narzędzie, zwróćmy uwagę na jego parametry techniczne (moc silnika, wymiary i waga, prędkość posuwu taśmy, itd.). Wybierzmy taką piłę, która będzie w pełni dostosowana do naszej pracy.

Piły taśmowe do metalu - sprawdź!

 

Zasady BHP

Podczas obróbki metalu niezwykle istotne jest zachowanie bezpieczeństwa i higieny pracy. Przed rozpoczęciem pracy z metalem, dokładnie zapoznajmy się z instrukcją obsługi maszyny, załóżmy odpowiednią odzież roboczą oraz zadbajmy o porządek i oświetlenie w warsztacie. To pomoże nam zminimalizować ryzyko wypadków podczas pracy.

 

Kategoria komunikatu:

Porady i ciekawostki branżowe

Źródło:
jptech-maszyny.pl
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.