Powrót do listy wiadomości
Dodano: 2010-03-19 | Ostatnia aktualizacja: 2010-04-07
PNEUMATICON zwiedziło 6 000 tysięcy osób

PNEUMATICON zwiedziło 6 000 tysięcy osób
Do CETOP, czyli Europejskiego Komitetu ds. Hydrauliki i Pneumatyki należy także współorganizator wystawy Polska Korporacja Napędów i Sterowań Hydraulicznych i Pneumatycznych. CETOP reprezentuje przeszło 1000 firm, zatrudniających prawie 70.000 osób, oraz rynek o wartości około 13 miliardów EURO. Przedstawiciele tej międzynarodowej organizacji uznali, że kielecki PNEUMATICON to niezwykle interesująca wystawa, która jest istotnym dla branży wydarzeniem międzynarodowym.
Tematykę targów PNEUMATICON stanowią między innymi elementy oraz systemy pneumatyczne i hydrauliczne, sterowniki, napędy - układy, systemy automatycznego sterowania procesami z udziałem pneumatycznych i hydraulicznych elementów wykonawczych, roboty przemysłowe i manipulatory, techniki pomiarowe i laboratoryjne, elementy wyposażenia i części zamienne, usługi instalacyjne i naprawcze, usługi inżynierskie i projektowe, doradztwo techniczne, patenty i licencje. Wystawcy, podobnie jak w ubiegłych latach mieli możliwość pozyskania kontrahentów, zawarcia korzystnych umów oraz zaprezentowania rynkowych nowości.
Jedną z nich był Projekt LEWIATAN. Powstał on dzięki współpracy Hydromegi z Wojskową Akademią Techniczną, Wojskowym Instytutem Techniki Pancernej i Samochodowej oraz WB Electronics. Pozwoliło to na powstania zdalnie sterowanego pojazdu bezzałogowego. Lewiatan charakteryzuje się przede wszystkim dużą zdolnością pokonywania różnorodnego terenu. Ten niewielkich rozmiarów pojazd waży 2200 kg. Zasięg zdalnego sterowana na otwartym terenie dochodzi do 50 km oraz do 1 km w terenie zurbanizowanym. W celach obserwacyjnych oraz do sterowania pojazdem, Lewiatan wyposażony został w liczne kamery CCD i termalne, odbiornik GPS oraz czujniki takie jak skanery laserowe. Jedna z wersji tego pojazdu może być wykorzystana w celach bojowych. Zamontowany został tam wielkokalibrowy karabin maszynowy oraz wyrzutnie granatów dymnych. W zakresie zastosowań cywilnych Lewiatan do tej pory został wykorzystany jako pojazd uniwersalny transportujący zarówno ludzi jak i ładunki, w służbach obrony cywilnej, w straży pożarnej jako pojazd ratowniczy, w rolnictwie jako pojazd z łatwością poruszający się po terenach bagiennych, na których realizowane są różnego typu ekoczynności oraz w służbach oczyszczania plaż jako nośnik osprzętu do usuwania gnijących glonów.
W 2010 roku imprezie towarzyszyła konferencja organizowana przez Korporację Napędów i Sterowań Hydraulicznych i Pneumatycznych na temat krajowego sektora hydrauliki i pneumatyki w okresie kryzysu.
W tym samym czasie odbyły się też targi ENEX, ENEX Nowa Energia oraz EKOTECH. Wystawy zgromadziły w sumie 250 wystawców z kraju i zagranicy.
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- Targi Kielce Sp. z o.o.

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Kiedy warto wdrożyć innowacje technologiczne do przemysłu?
Jeszcze kilkadziesiąt lat temu robotyka była głównie zarezerwowana dla dużych zakładów przemysłowych, przede wszystkim z branży automotive. Dziś...
-
Kluczowa rola wycinarek laserowych w obróbce metali
www.automatyka.plWycinarki laserowe zrewolucjonizowały przemysł obróbki metali, oferując niezwykłą precyzję i efektywność. Dowiedz się, dlaczego są one...
-
-
-
-