Powrót do listy wiadomości Dodano: 2018-02-06   |  Ostatnia aktualizacja: 2018-02-06
Produkcja części i jej miejsce pod słońcem
Pixabay, CC0
Pixabay, CC0

Firma Renishaw pracowała nad stworzeniem specjalnej tarczy słonecznej do historycznego Zamku Berkeley w Gloucestershire w Wielkiej Brytanii. Jako że tarcze takie są specyficzne dla danych współrzędnych geograficznych, projekt na zamówienie był niezbędny. Efekt został odsłonięty w sierpniu 2017 r. w zamkowym ogrodzie.

Do firmy Renishaw zwrócono się z prośbą o stworzenie unikalnego wzoru tarczy słonecznej do zamku z XII wieku. Projekt wykonał emerytowany mechanik i przyjaciel Zamku, Bob Hunt. Projekt zawierał symbole, które miały powiązać tarczę z zamkiem, jak np. fosa i łuk oraz drzwi w kształcie gnomonu.

Wykonanie tego projektu wymagało dużej precyzji, co zostało osiągnięte przy użyciu produkcji części metalowych. Tarcza została wykonana dzięki metalowemu systemowi do produkcji dodatków ze stali nierdzewnej Renishaw AM250. Montażu dokonano za pomocą specjalnie zaprojektowanej jednostki, zapewniającej prawidłowe ustawienie ze słońcem.

"Podstawowa konstrukcja zegara słonecznego może być prosta; patyk w ziemi i kilka znaczników wskazujących godziny "- wyjaśnia Bob Hunt, członek stowarzyszenia Friends of Berkeley Castle. "Jednak ograniczenia na budowie wymagały więcej pracy, aby stworzyć odpowiedni instrument, który rzetelnie wskazywałby właściwy czas w ciągu dnia i pasowałby do zamku, jego otoczenia i historii".

Tarcza wyświetla wiązkę światła w południe. Może także zostać użyta do wskazania równonocy wiosennej i jesiennej, zgodnie ze współrzędnymi zamku.

„Poproszona o budowę zegara firma Renishaw jest światowym liderem w precyzyjnej produkcji, a także największym prywatnym pracodawcą w Gloucestershire "- wyjaśnił Ralph Fawkes, główny inżynier ds. Rozwoju w Rapid Manufacturing Center w Renishaw. "Firma Renishaw wspiera wiele inicjatyw lokalnych, udzielając dotacji na cele charytatywne, wspierając szkoły, sponsorując festiwale muzyczne i artystyczne oraz dzieląc się doświadczeniem inżynieryjnym w takich projektach."

pp

 

Kategoria wiadomości:

Nowinki techniczne

Źródło:
renishaw; machiningnews

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :