Powrót do listy wiadomości Dodano: 2018-11-30   |  Ostatnia aktualizacja: 2018-11-30
Ramiona dla robota dzięki drukowi 3D
Fot. Pixabay CC0
Fot. Pixabay CC0

Druk 3D przyczynił się do utorowania drogi bionice, poprzez tworzenie niemal ludzkich dłoni, oczy i wielu innych. Ostatnio Boston Dynamics połączył siły z włoską firmą Youbionic.

Youbionic już od 2014 roku pracuje nad swoją bioniczną protezą ręki w 2014 roku. Konstruktorzy chcieli, aby była ona szeroko dostępna, m.in. w biurach, fabrykach i domach. Federico Ciccarese, założyciel, powiedział: "Przypomniało mi się fantastyczne rozwiązanie Boston Dynamic SpotMini, które potrafi poruszać się bardzo dobrze w środowisku, ale ma bardzo ograniczoną zdolność manipulowania obiektami dzięki pojedynczemu dziobowi. Pomyślałem, że będzie to idealne połączenie!".

SpotMini to ważący 25 kg robot, który jest w stanie wchodzić po schodach, jak również obsługiwać przedmioty, a także otwierać drzwi jednym ramieniem. Teraz Youbionic chce wyposażyć go w dwa ramiona, aby zwiększyć produktywność i gamę zastosowań. „Głównym zadaniem Youbionic jest opracowanie zrobotyzowanych urządzeń, które mogłyby być kontrolowane tak, jakbyśmy byli dokładnie tam, gdzie one. Które mogą dostać się tam, gdzie my nie możemy dostać, niemalże czyniąc nas chodzącymi po Marsie czy żeglującymi w kosmosie."

(KB)

 

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
3ders.org; 3dprinting.com

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :