
Międzynarodowa Federacja Robotyki (IFR) przedstawiła raport World Robotics. Wg niego dynamika instalacji robotów w ostatnich latach spadła i tak też będzie w tym roku. Co ciekawe, Korea zdołała podwoić liczbę robotów przemysłowych w ciągu ostatnich pięciu lat, dzięki czemu zajęła w 2018 roku trzecie miejsce po Japonii i Chinach.
Obecnie jednak gospodarka Korei Południowej znajduje się na niespokojnych wodach. Duże firmy elektroniczne zapowiadają redukcję inwestycji, a popyt na produkty elektroniczne spada, co wskazuje na dalszy trend zmniejszania się instalacji robotów. Jednak w dalekosiężnej perspektywie ich zastosowanie ma kluczowe znaczenia dla utrzymania konkurencyjności tego kraju.
Wynika to z faktu, że ludność tego kraju bardzo szybko się starzeje. Przewiduje się, że do 2050 r. Koreańczycy będą stanowić jedno z najstarszych społeczeństw, tuż za Japonią, Włochami i Grecją. Wyjaśnia to zatem fakt, dlaczego jednym z głównych sektorów, w którym wdrożono roboty jest sektor produkcyjny. Z 774 robotami przemysłowymi na 10 000 pracowników, Korea przebija Niemcy (338) i Japonię (327).
(KB)
Kategoria wiadomości:
Raporty rynkowe
- Źródło:
- machinery.co.uk; ifr.org

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Czy zrobotyzowana automatyzacja procesów to przyszłość przemysłu?
Zrobotyzowana automatyzacja procesów przemysłowych, która dynamicznie rozwija się od połowy XX wieku, szybko zmienia krajobraz współczesnej...
-
Kluczowa rola wycinarek laserowych w obróbce metali
www.automatyka.plWycinarki laserowe zrewolucjonizowały przemysł obróbki metali, oferując niezwykłą precyzję i efektywność. Dowiedz się, dlaczego są one...
-
-
-
-
-
-