Powrót do listy wiadomości Dodano: 2019-12-17   |  Ostatnia aktualizacja: 2019-12-17
Rosnąca liczba robotów w Korei
Fot. Pixabay CC0
Fot. Pixabay CC0

Międzynarodowa Federacja Robotyki (IFR) przedstawiła raport World Robotics. Wg niego dynamika instalacji robotów w ostatnich latach spadła i tak też będzie w tym roku. Co ciekawe, Korea zdołała podwoić liczbę robotów przemysłowych w ciągu ostatnich pięciu lat, dzięki czemu zajęła w 2018 roku trzecie miejsce po Japonii i Chinach.

Obecnie jednak gospodarka Korei Południowej znajduje się na niespokojnych wodach. Duże firmy elektroniczne zapowiadają redukcję inwestycji, a popyt na produkty elektroniczne spada, co wskazuje na dalszy trend zmniejszania się instalacji robotów. Jednak w dalekosiężnej perspektywie ich zastosowanie ma kluczowe znaczenia dla utrzymania konkurencyjności tego kraju.

Wynika to z faktu, że ludność tego kraju bardzo szybko się starzeje. Przewiduje się, że do 2050 r. Koreańczycy będą stanowić jedno z najstarszych społeczeństw, tuż za Japonią, Włochami i Grecją. Wyjaśnia to zatem fakt, dlaczego jednym z głównych sektorów, w którym wdrożono roboty jest sektor produkcyjny. Z 774 robotami przemysłowymi na 10 000 pracowników, Korea przebija Niemcy (338) i Japonię (327).

(KB)

Kategoria wiadomości:

Raporty rynkowe

Źródło:
machinery.co.uk; ifr.org
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :