
Action Manufacturing jest amerykańską firmą znaną z wytwarzania terenowych wózków inwalidzkich. Jej właściciel- Tim Swenson pierwszy prototyp stworzył dla swojego syna. Został on niepełnosprawny w wyniku wypadku, przez paraliż nie mógł samodzielnie wychodzić z domu. Dzięki takiemu wózkowi mógłby swobodnie spędzać czas na zewnątrz, również w lesie czy na plaży.
Początkowo produkcja była prowadzona ręcznie- samodzielne przygotowanie blachy do cięcia, później wiercenie otworów przed włożeniem arkusza na prasę krawędziową. Obecnie używa się do tego systemu Radan wraz z oprogramowaniem Solidworks. Wiele metalowych komponentów powstaje w wyniku połączenia oprogramowania Radan wraz z technologią cięcia laserowego.
Najpierw powstaje model bryłowy elementu w Solidworksie. Później przygotowuje się program obróbki w Radan, do którego bezpośrednio importuje się wcześniej wykonany model. Tam generuje się ścieżka narzędzia na maszynę CNC.
System ten sporządza rozwinięcia płaskie do cięcia laserowego oraz daje możliwość importu złożeń bezpośrednio z Solidworksa. Natomiast integracja CAD i CAM w postaci wtyczki optymalizuje oraz zwiększa interoperacyjność między systemami. Dzięki temu przenoszenie rysunków z powiązanymi plikami do aplikacji Rendbend odbywa się po kliknięciu w ikonę w interfejsie Solidworksa.
To oprogramowanie ułatwia większą precyzję, co w konsekwencji zmniejsza liczbę odpadów, skraca czas prototypowania i produkcji.
(AB)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- plastech.pl

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Centra gnące to przyszłość obróbki blach.
Centrum gnące zapewnia najwyższą wydajność i precyzję w obróbce blach. Nowoczesne giętarki trafiły właśnie do oferty Maszyn Polskich. Czy centra...
-
Kluczowa rola wycinarek laserowych w obróbce metali
www.automatyka.plWycinarki laserowe zrewolucjonizowały przemysł obróbki metali, oferując niezwykłą precyzję i efektywność. Dowiedz się, dlaczego są one...
-
-
-
-
-