
Zbliżenie się obu światów będzie można zobaczyć podczas Automatica 2018 w Monachium od 19 do 22 czerwca. Hasła takie jak robotyka w chmurze czy inteligentna produkcja nie są już tylko hasłami, ale stają się coraz bardziej rzeczywistymi projektami.
Tak szybki rozwój sieci cyfrowych w fabrykach jest zaskakujący nawet dla branży. Powód: chociaż tego typu udoskonalenia sporo kosztują, to warto w nie zainwestować. Podobny wniosek wynika także z niedawno przeprowadzonych badań "The Digitalization Productivity Bonus: Sector Insights" firmy Siemens Financial Services (SFS). Według nich, dzięki automatyzacji i digitalizacji, producenci mogą osiągnąć roczny wzrost wydajności poprzez obniżenie kosztów produkcji nawet o 9,8 %.
Istnieje wiele przykładów na wydajność inteligentnej produkcji. Firma Kuka, która zajmuje się produkcją robotów przemysłowych od ponad 40 lat, łączy w swojej produkcji świat analogowy i cyfrowy. Całkowicie zautomatyzowana komórka sieciowa pokazuje, jak wytwarzane są komponenty we współpracy z dwoma centrami obróbkowymi. Sześcioosiowy robot przejmuje obsługę odlewanych części. Jest on w stanie obsługiwać oba centra i dodatkowo wykonywać inne prace. O ile to jest świat analogowy.
Świat cyfrowy wkracza do gry poprzez łączenie ze sobą wszystkich komponentów i poprzez chmury Kuka. Dane maszyn, robotów, wrzeciona do obróbki i narzędzia są gromadzone w skrzynce Kuka Connectivity, przekazywane do chmury, przetwarzane i wizualizowane w konfigurowalnych przeglądach zwanych pulpitami nawigacyjnymi. W rezultacie operatorzy, konserwatorzy i kierownictwo mają pełną przejrzystość procesu produkcji w dowolnym miejscu i czasie.
Automatyzacja IoT stanie się wkrótce rzeczywistością w Monachium. Wystawcy podczas Automatiki udowodnią, że przyszłość produkcji przemysłowej stanowi sieć, a także pokażą, jakie będą wynikać z tego korzyści i jak wdrożyć te rozwiązania w życie. Wiele firm, których przedstawiciele znajdą się w Monachium przyjmuje za motto takie hasła jak "Przemysł 4.0", "Smart Factory" lub "Digital Networking". Jest już jasne, że innowacje tam zaprezentowane będą miały charakter bardziej rewolucyjny niż ewolucyjny.
(KB)
Kategoria wiadomości:
Nowinki techniczne
- Źródło:
- machiningnews.com; automatica-munich.com

Komentarze (0)
Czytaj także
-
3 kluczowe wyzwania zarządzania produkcją w dobie Przemysłu 4.0
Przemysł 4.0 to era, w której zaawansowane technologie – takie jak Internet Rzeczy (IoT), robotyka i sztuczna inteligencja (AI) – stają się...
-
Kluczowa rola wycinarek laserowych w obróbce metali
www.automatyka.plWycinarki laserowe zrewolucjonizowały przemysł obróbki metali, oferując niezwykłą precyzję i efektywność. Dowiedz się, dlaczego są one...
-
-
-
-
-
-