Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2019-09-11   |  Ostatnia aktualizacja: 2019-09-11
Targi Drema, Furnica i Sofab 2019 – kompleksowo dla przemysłu drzewnego i meblarskiego
Ilustracja nadesłana (Grupa MTP)
Ilustracja nadesłana (Grupa MTP)

Targi DREMA wspólnie z targami Furnica i Sofab to najbardziej wyczekiwane spotkanie sektora przemysłu drzewno-meblarskiego w Polsce i jednocześnie największe w Europie Środowo-Wschodniej centrum zaopatrzenia dla producentów mebli.

Międzynarodowe Targi Maszyn i Narzędzi dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA są obecnie w czołówce największych wystaw światowych dedykowanych branży obróbki drewna. Według danych instytucji targowych, targi DREMA znalazły się na piątym miejscu w rankingu znanych światowych ekspozycji, tuż obok niemieckich LIGNA, włoskich XYLEXPO, amerykańskich IWF Atlanta czy chińskich WMF Shanghai, stając się tym samym poważnym graczem w globalnej targowej elicie. Prestiż targów DREMA podkreśla również fakt, że znajdują się na liście 15 światowych wystaw dedykowanych przemysłowi obróbki drewna, oficjalnie popieranych przez Europejską Federacją Producentów Maszyn do Obróbki Drewna EUMABOIS. W dniach 10-13 września 2019 r. odbędzie się już 35- jubileuszowa edycja targów DREMA!

Tegoroczna ekspozycja obejmować będzie 10 pawilonów wystawienniczych (3, 3A, 5, 5A, 6, 7, 7A, 8, 8A, 11) oraz teren otwarty. Udział w nich weźmie blisko 600 wystawców, którzy zaprezentują innowacyjne maszyny, nowoczesne technologie, oryginalne rozwiązania dla przemysłu drzewno-meblarskiego, jak również produkty uhonorowane Złotym Medalem MTP oraz szereg nowości rynkowych. Każdy, kto pojawi się w dniach 10-13 września 2019 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, będzie pod ogromnym wrażeniem, zarówno ekspozycji wystawienniczej, jak i oferty wydarzeń towarzyszących, w tym konferencji, pokazów i stref specjalnych.

PAWILON PROMOCJI DREWNA - 10 - 13 września 2019, pawilon 3

Drewno we współczesnej gospodarce przeżywa swój prawdziwy renesans. Pochodzenie, sposób pozyskania i właściwości fizyczne drewna sprawiają, że jest najbardziej naturalnym i przyjaznym materiałem, który wykorzystywany jest na wielką skalę, m.in. w budownictwie, transporcie, do wytwarzania licznych przedmiotów codziennego użytku i jako źródło energii. Zadaniem Pawilonu Promocji Drewna jest holistyczne zaprezentowanie drewna jako surowca doskonałego – od pozyskania, poprzez możliwości eksploatacji i kreacji, aż po gotowe produkty, popularyzację firm i instytucji oraz rozwój branży leśnej, drzewnej i meblarskiej, aż po zgłębiane specjalistycznej wiedzy. Przestrzeń Pawilonu Promocji Drewna składać się będzie z licznych stref pokazowych, a uczestnicy targów będą mogli wziąć udział w pokazach, wykładach, warsztatach, praktycznych szkoleniach i wielu zaplanowanych atrakcji.

STREFA DOM DREWNIANY - 10 - 13 września 2019, pawilon 3

W ramach strefy zaprezentowane zostaną technologie budownictwa z drewna – od projektu po wykonanie. Partnerami strefy są firmy Steico, Wirex Construction, Jarpol, Stowarzyszenie Centrum Drewna w Czarnej Wodzie, a organem nadzorującym Polska Izba Gospodarcza Przemysłu Drzewnego. Dodatkowo 12 września odbędzie się konferencja poświęcona zagadnieniom związanym z budownictwem drewnianym w Polsce.

DREMA DESIGN  - 10 - 13 września 2019, pawilon 3

Pomysłów na zastosowanie drewna nie brakuje, a polscy twórcy wykorzystują ten niezwykle wdzięczny materiał do aranżacji wnętrz, tworzenia oryginalnych mebli, niezwykłych dodatków i ozdób, a nawet zabawek i klocków.

Drema Design będzie poświęcona stworzeniu kreatywnej przestrzeni do projektowania oraz do spotkań konsultacyjnych. W ramach przestrzeni będzie można podziwiać kreatywne instalacje oraz wystawę drewnianych eksponatów. Projekt DREMA DESIGN pozwoli na szersze zaprezentowanie możliwości wykorzystania drewna i materiałów drewnopochodnych do artystycznych inspiracji.

STREFA WIEDZY DREWNO.PL - 10 - 13 września 2019, pawilon 3

Strefa Wiedzy to przestrzeń specjalna przeznaczona do promocji wiedzy związanej z branżą drzewną: szkolnictwa, specjalistycznych kursów, doradców, ekspertów, przedstawicieli nowych technologii. W jednym miejscu można się spotkać i porozmawiać z ekspertami w różnych dziedzinach związanych z obróbką i przetwórstwem drewna, zapoznać się z ofertą edukacji zawodowej, dokonać zakupu literatury fachowej czy specjalistycznych narzędzi do ręcznej obróbki drewna. Przez cztery dni targowe przewidziano szereg atrakcji - wykłady i prezentacje związane m. in. z certyfikacją drewna i wyrobów, ubezpieczeniami dla przedsiębiorstw branży drzewnej czy kształceniem zawodowym, jak również pokazy i warsztaty dotyczące pracy z wykorzystaniem narzędzi ręcznych: korzystanie z tradycyjnych narzędzi ręcznych i elektronarzędzi, ostrzenie narzędzi, prace stolarskie dla profesjonalistów i amatorów, rzeźbienie w drewnie.

MAGIA DREWNA – SPOTKANIE TWÓRCÓW - 12 września 2019, pawilon 3

Wydarzenie przeznaczone jest dla pasjonatów zajmujący się obróbką i wykorzystaniem drewna, którzy swoją twórczością i wiedzą dzielą się z innym m.in. za pomocą internetowych mediów społecznościowych takich jak YouTube, Facebook, Instagram i inne. Celem spotkania organizowanego przez portal Drewno.pl jest integracja osób, które poprzez swoją działalność internetową promują szeroko rozumiane drewno czy techniki stolarskie.

STREFA PARKIETU - 10 - 13 września 2019, pawilon 3

W ramach Strefy Parkietu odbędą się: X WARSZTATY BRANŻY PARKIETÓW I USŁUG PARKIECIARSKICH, podczas których prezentowane będą najnowsze produkty i technologie stosowane w parkieciarstwie. Warsztaty wypełnią praktyczne pokazy mistrzów zawodu oraz wykłady i szkolenia specjalistyczne. Ponadto w programie otwarte szkolenie dla rzeczoznawców parkieciarstwa, szkolenie i egzaminy na Czeladnika i Mistrza parkieciarstwa, jak również prezentacje z zakresu profesjonalnego stanowiska pracy parkieciarza, stolarza, cieśli.

WARSZTATY SEMA SOFTWARE - 10 - 13 września 2019, pawilon 3

Na targach Drema 2019 odbędą się warsztaty dla profesjonalistów z branży drzewnej i meblarskiej, prezentujące możliwości SEMA Software – oprogramowania do projektowania schodów i konstrukcji z drewna. Tematyka obejmować będzie: Projektowanie z wykorzystaniem BIM i prefabrykacja dachów na CNC oraz Projektowanie i prefabrykacja schodów na CNC.

STREFA ANTYSMOGOWA Z ALEJĄ KOTŁÓW - 10 - 13 września 2019, pawilon 3

Magazyn Biomasa organizuje wystawę, w ramach której goście targowi będą mieli możliwość obejrzeć nowoczesne kotły pelletowe oraz antysmogowe rozwiązania dla domu. Strefa z jednej strony będzie promować kotły na pellet i urządzenia antysmogowe, a z drugiej będzie punktem wiedzy na temat smogu, nowoczesnych technologii, dotacji na wymianę starych instalacji kotłowych, jak również innych rozwiązań, które wpisują się w aktualny trend walki ze smogiem.

DOM I DREWNO MOBILNE STUDIO NA ŻYWO - 11 - 12 września 2019, ekspozycja targowa

W ciągu 2 dni targowych, uczestnicy audiencji z DiD będą mogli śledzić transmisje na żywo, podpatrzyć, jak wygląda praca z kamerą, przysłuchiwać się inspirującym rozmowom. Ciekawe spotkania, interesujące prezentacje na żywo - to wszystko czeka w ramach mobilnego studio portalu Dom i Drewno! A znani już wszystkim prezenterzy: Jarek i Lidka, materiały video nagrywać będą prosto ze stoisk wystawców i stref specjalnych z pawilonów ekspozycyjnych Międzynarodowych Targów Poznańskich!

DREMA TOOLS - 10 - 13 września 2019, pawilon 3A

W ramach przestrzeni DREMA Tools, firma ITA TOOLS odwzoruje w pawilonie nr 3A swoją ostrzarnię z Mielca i wraz z partnerami zaprezentuje kolejny aspekt nowoczesnej ostrzarni narzędzi dla branży stolarskiej. Tym razem będzie to pokaz na żywo ostrzenia najbardziej powszechnego narzędzia jakim jest piła tarczowa z płytkami węglikowymi. Codziennie na stoisku odbywać się będą pokazy i wykłady, które na miarę czwartej rewolucji przemysłowej, wprowadzą uczestników targów DREMA w zupełnie nowy wymiar ostrzenia i regeneracji narzędzi oraz obróbki materiałów.

POLIGON PREZENTACJI LAKIERNICZYCH - 10 - 13 września 2019, pawilon 3A

Interaktywna wystawa urządzeń do obróbki powierzchni oraz produktów dedykowanych lakierowaniu drewna, to jedyne takie wydarzenie, podczas którego w praktyce można przetestować nowoczesne rozwiązania. Tylko na tej przestrzeni demonstracyjnej goście mają szansę zapoznać się z pracą ścian lakierniczych: wodnej i suchej, pomp oraz aplikacji różnych producentów, a także spróbować sił w malowaniu czy szlifowaniu. Program tegorocznego "Poligonu Umiejętności" obejmować będzie: zapoznanie się z produktami do uszlachetniania powierzchni drewna, ocenę parametrów użytkowych otrzymanych powłok, takich jak: siła krycia, wartość kolorystyczna, jednolitość matowości, a także parametrów mieszanek pod kątem szybkości schnięcia oraz czasu żywotności mieszanki.

Drugiego dnia targów (11 września, godz. 11.00 – 14.00) odbędą się bezpłatne wykłady - wysłuchać będzie można ciekawych wystąpień specjalistów branży obróbki materiałów z drewna.

POLSKA WIERTARKA ISKRA - 10 - 13 września 2019, pawilon 3A

Przez 4 dni trwania targów odbędą się prezentacje z wykorzystaniem innowacyjnej wiertarki ISKRA – urządzenia do precyzyjnego nawiercania otworów, jak również pokazy nowości: adaptera dwuwrzecionowego i szablonu do pracy na dużych elementach z płyt wiórowych. Ponadto będzie można zapoznać się z nowym systemem błyskawicznej wymiany wierteł przygotowany dla wiertarek ręcznych.

DREMA DZIECIOM - 10 - 13 września 2019, pawilon 5 i 8

DREMA DZIECIOM to wyjątkowa idea, łącząca charytatywny cel przyświecający uczestnikom z towarzyszącą jej przestrzenią edukacyjną, która pozwoli gościom targów na zapoznanie się z technologiczną stroną procesu produkcji mebli. Przestrzenie w pawilonach 5 i 8 Międzynarodowych Targów Poznańskich po raz kolejny zamienią się w pokazowe fabryki, prezentujące nowoczesne technologie i maszyny do obróbki drewna. W ciągu czterech dni trwania targów, przy zaangażowaniu partnerów z branży drzewnej i meblarskiej powstaną meble do wyposażenia pokoju dziecięcego: łóżka tapicerowane, regały i stoliki. Produkcja obejmuje proces obróbki drewna i płyt meblowych, tapicerowania, uszlachetniania powierzchni elementów drewnianych, montażu okuć oraz pakowania wyrobów gotowych Meble wytworzone w ramach projektu DREMA DZIECIOM przekazane zostaną przy wsparciu fundacji „Tak po prostu" dla dzieci z domów dziecka czy rodzin zastępczych. DREMA DZIECIOM 2019 to działania Polskiej Fabryki Mebli – nadzorowanej przez Stowarzyszenie DROMA (pawilon 5) oraz Tapicerni 4.0, koordynowanej przez firmę InfoTEC CNC (pawilon 8).

MEBLE TWOJEGO POMYSŁU - 10 - 13 września 2019, pawilon 5

Pokazy znanego youtubera Sławka z videobloga Warsztat Stolarski Meble Twojego Pomysłu. Podczas czterech dni targów Sławek podzieli się wiedzą i doświadczeniem nabytym przy pracy z drewnem. Zaprezentuje rozmaite techniki i sposoby wykonania. Pokaże maszyny i narzędzia podczas pracy i faktyczne ich zastosowanie w praktyce.

WYCZAROWANE Z DREWNA - 10 - 13 września 2019, pawilon 5

Wystawa prezentująca prace nadesłane na konkurs praktyczny, polegający na wykonaniu przedmiotu z drewna lub materiałów drewnopochodnych, który przemysłowo nie jest produkowany z tych surowców. Konkurs "Wyczarowane z drewna" dowodzi, że drewno jest wszechstronnym materiałem, a jego zastosowanie jest ograniczone wyłącznie ludzką wyobraźnią. W ostatnim dniu targów nastąpi uroczyste wręczenie nagród dla uczestników (13.09.2019, godz. 13.00).

MISTRZOSTWA POLSKI WE WBIJANIU GWOŹDZI - 10 - 13 września 2019, pawilon 5

Osiemnasta już edycja mistrzostw, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród przedstawicieli branży drzewnej z uwagi na element sportowej rywalizacji, przyjazną atmosferę i wyśmienitą zabawę! Konkurs podzielony jest na dwa etapy - dzienny oraz finałowy. Zadaniem uczestników jest wbicie pięciu 3,5-calowych gwoździ w drewniane kantówki pięcioma uderzeniami młotka (jeden gwóźdź jednym uderzeniem). Finał odbędzie się 13.09.2019 o godz. 13.30.

KONGRES MEBLARSKI - 11 września 2019, pawilon 11

IV Ogólnopolski Kongres Meblarski „Polskie Meble – Konkurencyjna Polska", przygotowany z ramienia Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Producentów Mebli odbędzie się pod hasłem "Rynki perspektywiczne szansą na dalszy dynamiczny rozwój polskiej branży meblarskiej". Eksperci podzielą się nie tylko swoją wiedzą i pasją, ale także doświadczeniem dotyczącym rynków, które mogą być dla Polski perspektywiczne. Ponadto prelegenci zmierzą się z wyzwaniami, które stoją przed producentami mebli w XXI wieku.

KOBIETY BRANŻY MEBLARSKIEJ – BĄDŹ INSPIRACJĄ, KTÓRA ZMIENIA ŚWIAT - 12 września 2019, Garden City, sala Oregano

Wydarzenie to ma na celu integrację kobiet pracujących w branży meblarskiej oraz dać możliwość wymiany doświadczeń. Spotkanie składać się będzie z trzech części. Pierwszy blok będzie stanowił inspirujący wywiad z Marią Wegner, druga część spotkania to panel dyskusyjny #womenofpower, natomiast na zakończenie zaplanowane są rozmowy indywidualne z uczestniczkami wydarzenia.

INNOWACYJNA KUCHNIA - 10 - 13 września 2019, pawilon 7

W ramach przestrzeni ekspozycyjnej działać będzie fabryka mebli na żywo, na którą zaprasza firma InfoTEC CNC. Zaprezentowane zostaną innowacje w produkcji mebli kuchennych – ciekawe rozwiązania maszynowe, oprogramowanie i wzornictwo. Wyprodukowane meble kuchenne przeznaczone zostaną na cele charytatywne.

TAPICERNIA 4.0 - 10 - 13 września 2019, pawilon 8

Zaawansowane technologie, innowacyjne programy do zarządzania produkcją oraz komputerowe wspomaganie projektowania, jak również wyspecjalizowani pracownicy to klucz do powstania nowoczesnej linii produkującej meble tapicerowane. W ramach targów SOFAB 2019 firmy InfoTEC CNC oraz IMAC zaprezentują w pawilonie 8 Tapicernię 4.0 – strefę z gotowymi rozwiązaniami służącymi powstawaniu mebli tapicerowanych.

POKAZY WÓZKÓW WIDŁOWYCH TOOLMEX TRUCK - 10 - 13 września 2019, teren otwarty

Operatorzy wózków widłowych, reprezentujący firmę Toolmex Truck, na otwartej, zaimprowizowanej powierzchni 440 m2, wykorzystując swoje umiejętności i parametry wózków widłowych zaprezentują dziesiątki manewrów magazynowych, które zweryfikują możliwości techniczne maszyn w wykonywaniu codziennych operacji magazynowych. Pokaz będzie skupiał się na zaprezentowaniu najważniejszych cech urządzeń: przyśpieszanie i hamowanie, zwrotność podczas pokonywania slalomów i ostrych zakrętów, moc hydrauliki podczas podnoszenia mniejszych wózków większymi urządzeniami.

ZŁOTY MEDAL MTP 2019

W roku bieżącym, 20 produktów w ramach targów DREMA, Furnica i Sofab uhonorowanych zostało Złotym Medalem! Szukajcie ich na specjalnie oznaczonych stoiskach!

NOWOŚCI

Nowe produkty stanowią największą atrakcję dla zwiedzających targi, a dla wystawców to znakomita okazja do zaprezentowania swojej oferty firmowej i dotarcia do świadomości konsumentów. Goście odwiedzający tegoroczną edycję targów DREMA, Furnica, Sofab będą mogli zapoznać się z 50 nowościami, które będą oznaczone specjalnymi naklejkami!

DLA ZWIEDZAJĄCYCH

Bilet wstępu na targi upoważnia do zwiedzenia trzech odbywających się w tym samym miejscu wydarzeń: Międzynarodowych Targów Maszyn i Narzędzi dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA, Międzynarodowych Targów Komponentów do Produkcji Mebli FURNICA, Międzynarodowych Targów Materiałów Obiciowych i Komponentów do Produkcji Mebli Tapicerowanych SOFAB.

Nowością tegorocznej edycji jest specjalny bilet dla majsterkowiczów i ludzi z pasją stolarską.

Godziny otwarcia targów: 10 września (wtorek): 9.00 – 17.00, 11 września (środa): 9.00 – 17.00, 12 września (czwartek): 9.00 – 17.00, 13 września (piątek): 9.00 – 16.00.

Więcej informacji szczegółowych na temat targów i wydarzeń towarzyszących na stronach: www.drema.pl, www.furnica.pl, www.sofab.pl.

(gz)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
Grupa MTP
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :