Powrót do listy komunikatów Dodano: 2020-10-05   |  Ostatnia aktualizacja: 2020-10-05
Używane maszyny wieloczynnościowe – praktyczne urządzenia stolarskie
Używane maszyny wieloczynnościowe – praktyczne urządzenia stolarskie

Wyposażając lub unowocześniając warsztat stolarski, warto nieco bliżej przyjrzeć się maszynom wieloczynnościowym. Zastępują one pracę nawet kilku innych urządzeń, a tym samym pozwalają zaoszczędzić sporo miejsca. Jeżeli w dodatku zdecydujesz się na zakup sprzętu z drugiej ręki, możesz zapłacić nawet kilkakrotnie mniej za swoją inwestycję. Co masz do wyboru?

 

Maszyny wieloczynnościowe to cieszące się popularnością rozwiązania zwłaszcza do małych warsztatów stolarskich. Są wszechstronne i uniwersalne, dlatego zastępują kilka innych urządzeń. W dodatku wiele z nich jest mobilnych, co pozwala na korzystanie ze sprzętu nawet z dala od źródła prądu. Dostępne w sprzedaży frezarki z wiertarkami i szlifierkami występują w kilku wersjach do wyboru. Co kupić? Zdaniem specjalisty ze sklepu Maszyny Stolarskie warto postawić na produkty używane. Zazwyczaj oferują one równie dobre parametry jak nowe, lecz kosztują znacznie mniej. Dysponując budżetem 4000 do 6000 złotych możesz stać się posiadaczem wyspecjalizowanego sprzętu do obróbki drewna.

 

Charakterystyka maszyn wieloczynnościowych

Jak sama nazwa wskazuje, maszyny wieloczynnościowe zastępują pracę kilku innych urządzeń – najczęściej frezarki, wiertarki i szlifierki. Łączą w sobie funkcje innych sprzętów, tym samym pozwalając użytkownikowi na efektywną oraz szybką obróbkę drewna.

W zależności od skali produkcji dostępne są modele zasilane pod napięciem 230 V, jak i 400 V odznaczające się wysoką wydajnością. Wszystkie gwarantują dokładną obróbkę surowca, aby był gotowy do dalszych prac (malowania, lakierowania). Większość elementów jest regulowana, np. kąt, pod którym ustawiona jest szlifierka krawędziowa, rozstaw sterowania pneumatycznego czy wysokość pilarki. To pozwala na precyzyjne skonfigurowanie maszyny, a więc lepszą kontrolę nad przebiegiem całego procesu.

maszynystolarskie2uzywanemaszynywieloczynnosciowe-praktyczneurzadzeniastolarskie.jpg

Zalety używanych maszyn stolarskich

Maszyny stolarskie wieloczynnościowe można kupić w różnych wersjach. Inwestor może zdecydować się na nabycie sprzętu nowego lub używanego. Decydując się na tę drugą opcję warto wybrać sklep, gdzie wystawione na sprzedaż urządzenia są sprawne, mają dobry stan techniczny, a także aktualny przegląd. Potwierdzeniem ich jakości jest oznakowanie CE świadczące o spełnieniu norm bezpieczeństwa, a także załączona do produktu dokumentacja DTR.

Często nawet używane sprzęty są objęte gwarancją, a co ważniejsze sprzedawane wraz z pakietem serwisowym zapewniającym stały dostęp do profesjonalnych napraw i części zamiennych.

 

Kategoria komunikatu:

Porady i ciekawostki branżowe

Źródło:
maszyny-stolarskie.com.pl
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Czytaj także