empty
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2021-12-26
Aplikacja - Pomiar Płaskości

Wyzwanie:

W aplikacjach elektronicznych i samochodowych płaskość części może być cechą krytyczną. Wszystko, od szkła do telefonu komórkowego po tarczę hamulcową, może mieć submikronowe tolerancje płaskości, dzięki czemu mogą prawidłowo być montowane w obudowach i częściach.
W tym celu należy sprawdzić kilka punktów na małej powierzchni, przyczym kluczową cechą jest wysoka dokładność. Można stosować rozwiązania bezkontaktowe 3D lub obrazowania, ale przy wysokich kosztach i możliwej utracie dokładności.

Rozwiązanie:

Cyfrowe sondy pomiarowe firmy Solartron Metrology zapewniają doskonałe rozpwiązanie na pomiary płaskości ze względu na następujące cechy:
- Wiodąca w swojej klasie rozdzielczość do 0,01 µm. Oznacza to nawet mierzona będzie najmniejsza zmienność między punktami.
- Powtarzalność do 0,015 µm. Pomiary będą spójne od część na część.
- Niskie siły końcówki: Solartron oferuje niskie siły końcówki 0,30 N dzięki swoim piórom sondy dotykowe i od 0,03 do 0,05 N z sondami Ultra Feather Touch, co oznacza, że ​​sprawdzane powierzchnie nie zostaną zarysowane ani uszkodzone. Ponadto małe siły oznaczają, że część nie zostanie „podniesiona" ani przesunięta podczas pomiaru.
- Łatwy pomiar wielu punktów: dzięki sieci Solartron Orbit®, w górę do 200 punktów może być natychmiastowo przydzielonych i wyprowadzonych do komputera PC lub PLC. Płaskość lub „Max – Min" można następnie obliczyć za pomocą Orbit GCS, dodatku Excel lub innego oprogramowania.
- Niższy koszt: sonda pomiarowa Solartrona zapewnia znacznie niższy koszt na punkt w porównaniu z kosztownym systemem obrazowania lub skanerem 3D, z wyższą powtarzalnością i łatwiejszą konfiguracją.

Cyfrowy system pomiarowy Solartrona Orbit® zapewnia nieograniczony zestaw rozwiązań systemów pomiarowych, z wieloma różnymi interfejsami do komputerów i sterowników PLC.

Orbit GCS to zaawansowane narzędzie pomiarowe dostarczane jako pakiet oprogramowania do pobrania ze strony internetowej Solartron Metrology. W połączeniu z siecią pomiarową Orbit® może być używany do monitorowania wymiarów w linii produkcyjnej i postprocesowej oraz do rejestrowania danych pomiarowych. Zawiera teraz możliwości tworzenia diagramów i wykresów, w których obrazy lub grafikę można importować i wyświetlać na ekranie.

Wiecej informacji na www.dm-sensors.pl

Autor:
DM-Sensors / Solartron Metrology
Dodał:
DM-SENSORS

Czytaj także