empty
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2020-08-17
Czym powinna cechować się nowoczesna tokarka CNC do metalu?

Dobra tokarka CNC powinna być szybka i precyzyjna – jednak oprócz tego istnieją inne cechy, które powinna spełniać. Jak wybrać odpowiednią tokarkę? Jakie właściwości sprzętu ułatwią pracę operatorom? Na jakiej obrabiarce skutecznie nauczysz się toczenia, a jednocześnie od razu wyprodukujesz wysokiej jakości detale? Zapraszamy do artykułu!

Wybierz tokarkę z dużym potencjałem

Tokarka CNC do metalu musi być solidna, niezawodna i bezawaryjna. Wysoka prędkość toczenia, łatwość obsługi oraz bogate wyposażenie pozwolą Ci na zaoszczędzenie czasu oraz dostosowanie urządzenia do wymogów konkretnych detali. Jeśli zajmujesz się wymagającą obróbką elementów niestandardowych lub niewielkich serii, potrzebujesz tokarki, którą łatwo przestawić pod inny projekt.

Choć nie jest to aż tak istotne jak poprzednio wymienione cechy, warto aby wybrana tokarka do metalu cechowała się ergonomicznym designem. Nie tylko będzie wyglądać dobrze w Twojej firmie, ale też pozwoli na przyjemniejszą i mniej obciążającą pracę operatora.

Pytając producenta o tokarki CNC, uwzględnij ile i jakich detali będziesz produkował – dzięki temu, pomoże on z dobraniem najlepszego dla Ciebie produktu. Dobrze jest, gdy producent wykonuje urządzenia w całości u siebie. Dzięki temu zachowuje kontrolę nad każdym etapem produkcji komponentów i może udzielić bardziej szczegółowych informacji.

Tokarka CNC do metalu (https://www.stylecncmachines.pl/tokarka-cnc) z prostym sterowaniem

Jeśli jesteś początkującym operatorem CNC, z pewnością szukasz rozwiązania, które w łatwy sposób umożliwi Ci precyzyjną obróbkę. Z pomocą przychodzi innowacyjne sterowanie dla obrabiarek STYLE – rozbudowane funkcje CNC wyświetlane na 19-calowym ekranie dotykowym pozwolą na komfortową pracę. Bezproblemowe programowanie konturów przy niewielkiej ilości danych, import oraz edycja i wykonywanie poleceń G-code, wykonywanie skomplikowanych programów bez konieczności znajomości poleceń G-code, naprawa gwintów i prototypowanie – zarówno początkujący operatorzy, jak i doświadczeni specjaliści mogą w prosty sposób obsługiwać urządzenia.

Dodatkowo, po zaimportowaniu plików DxF z oprogramowania CAD do oprogramowania tokarki STYLE CNC Machines, możliwe jest przeprowadzenie symulacji produkcji w programie 3D. Dzięki temu możliwe jest wcześniejsze przygotowanie i zoptymalizowanie całego procesu toczenia, co prowadzi do uzyskania najlepszego możliwego wyboru.

Oprogramowanie oblicza dokładny czas obróbki każdego detalu, co pozwala na efektywne zaplanowanie pracy na tokarce.

Podsumowując, intuicyjne oprogramowanie pozwala na dużą oszczędność czasu – zarówno przy nauce, jak i wykonywaniu finalnych detali – oraz na oszczędność materiału, dzięki możliwości wysokiej optymalizacji procesu.

Jakość i serwis, czyli dobry kontakt z producentem

Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz przygodę z toczeniem, czy też jest to kolejne urządzenie w Twoim parku maszynowym – ogromnym atutem będzie dobre wsparcie posprzedażowe. Producent powinien być gotowy do kontaktu w sprawie jakichkolwiek pytań dotyczących jego maszyn. Kompleksowa obsługa powinna obejmować zarówno ekspresową dostawę obrabiarek, montaż w lokalizacji klienta oraz nauka obsługi urządzeń. Dobry producent tokarek umożliwi przed zakupem wizytę w swoim zakładzie, gdzie pokaże swoje maszyny, nauczy zasad konserwacji i przeglądu urządzeń, zaproponuje udział w kursach szkoleniowych, a przede wszystkim – pomoże w doborze idealnego modelu tokarki do potrzeb klienta.

Dzięki nowoczesnym tokarkom CNC znacznie usprawnisz procesy produkcyjne w swojej firmie, uzyskasz większą kontrolę nad powstawaniem Twoich produktów, a przede wszystkim – zaoszczędzisz czas i pieniądze!

Autor:
STYLE CNC Machines
Źródło:
Linkhouse

Czytaj także