Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2020-01-27
Najlepszy sprzęt ochronny dla spawaczy

3m-speedglass.png

Wysokie temperatury, iskry i niedobór tlenu to podstawowe problemy, z którymi w czasie pracy zmagają się spawacze. Dlatego też potrzebują oni odpowiedniego sprzętu, który zapewni im bezpieczeństwo oraz zwiększy komfort podczas wykonywania obowiązków służbowych. Podstawowym wyposażeniem każdego spawacza niewątpliwie jest przyłbica. Jaka powinna ona być i w jaki sposób spełnia swoje zadania? Kto produkuje najlepsze przyłbice na rynku? Na te i inne pytania odpowiadamy w poniższym artykule.

 

Ochrona skóry i głowy


Zadaniem przyłbicy jest przede wszystkim ochrona skóry i głowy spawacza. Przyłbica stanowi barierę, dzięki której iskry przestają być zagrożeniem. Ważne jest zatem, aby ten podstawowy element wyposażenia spawacza był wykonany z wytrzymałego materiału odpornego na działanie bardzo wysokich temperatur. Ponadto, absolutnie niezbędna jest całkowita szczelność przyłbicy. Element ten chroni przed uszkodzeniem w zasadzie całą głowę, a także narządy zmysłów. Przede wszystkim chodzi tutaj o oczy, dla których gorące iskry stanowią zdecydowanie największe zagrożenie.

 

Komfortowe rozwiązania


Niegdyś przyłbice miały prostą budowę i wykonywane były głównie ze zwyczajnej blachy. Rozwiązanie to co prawda zapewniało ochronę, jednak nie było komfortowe. Ciężka blacha była odczuwalnym obciążeniem dla spawacza. Ponadto, w modelach starego typu ciężko oddychać, zwłaszcza jeśli w otoczeniu występuje niedostatek tlenu. Co więcej, spawacze wyposażeni w najprostsze przyłbice o prostej budowie mają również ograniczoną widoczność. Całe szczęście konstruktorzy nowoczesnych przyłbic poradzili sobie z wymienionymi problemami.

Innowacyjne przyłbice dla spawaczy, produkowane np. przez 3m Speedglass, to konstrukcje wykonane z nowoczesnych materiałów oraz wyposażone w najnowocześniejsze technologie. Dzięki temu elementy te są lekkie, przez co spawacz nie odczuwa nadmiernego obciążenia. Ponadto, dzisiejsze przyłbice są wyposażane w systemy ułatwiające oddychanie. Warto podkreślić, że istotne jest nie tylko doprowadzenie tlenu, ale również odprowadzenie wydychanego powietrza. Dzięki temu na wizjerze nie osiada para ograniczająca widoczność. Wymieniony wyżej producent przyłbic dla spawaczy, 3m Speedglass oferuje modele wyposażone w automatyczne przyciemnianie wizjera. System działa w ten sposób, iż wizjer przyciemniany jest w zależności od warunków otoczenia. Tym samym spawacz nie działa po omacku, lecz cały czas ma zapewnioną co najmniej dobrą widoczność.

materialy-spawalnicze-1.jpg

 


3m Speedglass – renomowana firma o globalnym zasięgu


Wspominana kilkukrotnie marka 3m Speedglass to gwarancja wysokiej jakości, a także innowacyjności. Produkty tej marki cieszą się ogromną popularnością w wielu krajach na całym świecie. Na uwagę zasługuje ogromne doświadczenie firmy. Marka 3m Speedglass należy do firmy 3M, która działa na rynku od przeszło 100 lat. Przedsiębiorstwo zajmuje się produkcją rozmaitych urządzeń i części dla przemysłu i nie tylko. Producent słynie również m.in. z produkcji materiałów farmaceutycznych i tworzenia aplikacji komputerowych.

 

Źródło:
p-gh.pl