empty
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2020-09-11
FANUCI – optymalne rozwiązanie do manualnego spawania laserowego

Najnowsze rozwiązanie w technologi spawalniczej


FANUCI jest marką własną firmy Centrum Maszyn CNC. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i współpracy z liczącymi się producentami z branży laserowej spółce udało się opracować i wdrożyć optymalne rozwiązanie do ręcznego spawania laserowego wykorzystywanego w produkcji przemysłowej.

Proces spawania polega na stapianiu obszaru styku łączonych elementów ciepłem otrzymanym w wyniku doprowadzenia do obszaru spawanego skoncentrowanej wiązki światła o bardzo dużej energii i gęstości. Jednomodułowe zasilanie fibrowe dostarcza urządzeniu stałą, stabilną moc i jakość wiązki. Zakres mocy lasera jest regulowany, w zależności od potrzeb produkcyjnych. Takie rozwiązanie gwarantuje bezkonkurencyjną elastyczność zastosowania oraz wysoką niezawodność.
Zastosowanie lasera fibrowego do spawania przemysłowego rozpowszechniło się, ponieważ technologia ta stała się wydajniejsza i łatwiejsza w użytkowaniu w porównaniu do tradycyjnych metod spawalniczych. Spawanie laserowe jest wszechstronne, można je bezpiecznie stosować na delikatnych powierzchniach. Lasery spawające łączą materiały różnego rodzaju, grubości i kształtu. Otrzymywane spawy są mało widoczne i trwałe, a odkształcenia złączy są znikome. Po zakończeniu procesu spawania nie jest wymagana żadna obróbka mechaniczna.

Spawarki laserowe nie wymagają stałej konserwacji. Są to urządzenia małogabarytowe, co sprawia, że można je łatwo przenosić pomiędzy stacjami roboczymi. Aktualnie technologia laserowa w spawalnictwie jest szeroko stosowana w wielu dziedzinach przemysłu, m.in. W: branży motoryzacyjnej, elektronice, lotnictwie, wytwarzaniu energii, produkcji urządzeń sanitarnych, produkcji i regeneracji matryc, przetwórstwie spożywczym itp. Wachlarz zastosowań spawania laserowego stale się powiększa wraz z posuwającą się naprzód technologią.

Dlaczego laser spawający FANUCI to najlepszy wybór? śrt

Do produkcji spawarek wykorzystywane są podzespoły produkowane przez najlepszych producentów.
Spawarki laserowe FANUCI wyposażone są wyłącznie w komponenty najwyższej jakości gwarantujące niezawodność i stabilność procesu spawania laserowego. Sercem urządzenia jest źródło fibrowe Maxphotonics lub IPG. Za najwyższą precyzję spawu odpowiada autorska głowica laserowa FANUCI PRO Wobble z systemem elektrycznego sterowania soczewką oraz automatycznego podawania drutu. Nad stabilnością całego procesu czuwa system chłodzenia S&A oraz elektryka Schneider.

Innowacja przyjazna środowisku i zdrowiu bold

Technologia spawania laserowego jest stale rozwijana, co poprawia bezpieczeństwo pracy i zmniejsza liczbę potencjalnych zagrożeń. Urządzenie wyposażone jest w system filtrów, który automatycznie usuwa opary i pyły, sprawiając, że urządzenie jest przyjazne dla środowiska i operatora.
Najwyższa precyzja spawania bold

Laser spawający FANUCI jako pierwszy na rynku wykorzystuje autorską ręczną głowicę PRO Wobble z ruchomą wiązką lasera. Charakteryzuje się ona przede wszystkim: prostą, intuicyjną obsługą, znakomitą jakością otrzymywanych spawów, wysoką prędkością pracy oraz brakiem obróbki post procesowej.

Ponadprzeciętna stabilność oraz trwałość bold

Technologia spawania laserowego zapewnia absolutną stabilność i jakość procesu, a także gwarantuje precyzję spawania materiału. Jest to obecnie najlepsze i najtrwalsze rozwiązanie spawalnicze dostępne na rynku. Doskonale zastępuje tradycyjne spawanie w cienkich blachach, m.in. ze stali nierdzewnej, z żelaza, blachy ocynkowanej, aluminiowej i innych materiałów metalowych.
Źródło laserowe Maxphotonics bold
Firma Maxphotonics jest obecnie jednym z największych producentów źródeł laserowych w technologii fiber na świecie. Od 2004 roku wyprodukowała i dostarczyła dziesiątki tysięcy źródeł, stając się jedną z dwóch najbardziej renomowanych i rozpoznawalnych firm wytwarzających tego typu rozwiązania. W oferowanym urządzeniu zastosowano najnowsze źródło fibrowe nowej generacji zabezpieczone przed odbiciem wiązki. Najnowszy model rezonatora osiąga ultrawysoką moc wyjściową, co przekłada się na optymalną wydajność oraz doskonałą jakość spawania
Głowica laserowa FANUCI Pro Wobble z systemem ruchomej wiązki bold
Drugim, niezmiernie istotnym podzespołem decydującym o jakości i prędkości spawania jest głowica laserowa. Spawarka FANUCI wyposażona jest w autorską, nowoczesną głowicę z elektrycznym systemem ruchomej wiązki. Posiada ona opatentowany mechanizm napędzający soczewkę skupiającą, który umożliwia automatyczną zmianę jej położenia, a co za tym idzie – szerokość wiązki. Głowica jest chłodzona wodą, co pozwala pracować stabilnie i bez przerw. Urządzenie ma ergonomiczną budowę i pewnie leży w ręce.

Co daje nam funkcja PRO Wobble? śrt
Większa szybkość i lepsza jakość spawania
Głowica z ruchomą soczewką sterowaną automatycznie daje możliwość korygowania niedoskonałości materiału. Zmienny rozmiar plamki powoduje dużo lepsze uformowanie spawu, niedostępne do tej pory w technologii ręcznego spawania laserowego na tradycyjnych głowicach dostępnych na rynku.
Wysoka wydajność
Autorski system pozwala spawać 2-10 razy szybciej od tradycyjnych metod dostępnych na rynku i nawet 2-4-krotnie szybciej od konkurencyjnych, standardowych spawarek laserowych.
Najwyższy stopień bezpieczeństwa
Głowica wyposażona jest w szkiełka ochronne oraz system chłodzenia cieczą, co gwarantuje optymalne zabezpieczenie, zapobiega przegrzaniu oraz wydłuża żywotność urządzenia. W pełni zamknięta, solidna obudowa zwiększa bezpieczeństwo podzespołów, dając dużą odporność na uszkodzenia mechaniczne.
Automatyczny podajnik drutu
Oferowane urządzenie wyposażone jest w automatyczny, zintegrowany z oprogramowaniem podajnik drutu. System umożliwia pracę z wypełnieniem o grubości 0,8-1,6 mm w trybie „push" lub „pull".
Sterowanie HERO SoftWELD

System operacyjny łączy wysoką wydajność z intuicyjnością i prostotą obsługi. Sterowanie umieszczone jest na kolorowym wyświetlaczu dotykowym umożliwiającym ustawianie wszystkich niezbędnych parametrów, w zależności od potrzeb użytkownika. System pozwala zapamiętać gotowy programy dla danych typów spawania czy materiałów zgodnie z profilem produkcji. Jeżeli zaistnieje potrzeba, można wyłączyć funkcję FANUCI PRO Wobble i korzystać z lasera z plamką punktową lub liniową. System jest obsługiwany w języku polskim.

Jedną z pierwszych firm w Polsce, która zainwestowała w rozwiązania do spawania laserowego FANUCI, jest firma Enwar Group ze Świebodzic.
Wyróżnić ten tekst na tle całości
– W spawalnictwie rzadko pojawiają się rewolucje, przez kilkadziesiąt lat rozwijano technologie TIG/MIG/MAG. W ostatnich latach coś się „ruszyło". Laserowa technologia spawania jest nawet do 10 razy szybsza niż znane nam wcześniej metody. Dodatkowymi atutami są: brak odprysków, estetyczny wygląd spoiny oraz, być może nawet najważniejsze, brak odkształceń. Nasza firma od zawsze interesowała się nowinkami na rynku, dzięki takiemu podejściu z małego warsztatu spawalniczego w ciągu kilku lat wyrośliśmy na całkiem prężnie działającą firmę produkcyjną, dystrybuującą swoje wyroby do ponad 10 krajów Unii Europejskiej – mówi Artur Skrzyszewski, współwłaściciel Enwar Group.

Wszystkich Państwa zainteresowanych zapoznaniem się z technologią spawania laserowego i urządzeniami firmy FANUCI zapraszamy do kontaktu. Przygotowaliśmy samochody demonstracyjne wyposażone w spawarki laserowe oraz lasery czyszczące FANUCI. Jesteśmy w stanie przyjechać do Państwa firmy i przeprowadzić testy bezpośrednio w Państwa halach produkcyjnych. W celu umówienia prezentacji prosimy o kontakt pod numerem telefonu +48 790 254 411 lub adresem email dominik@centrummaszyncnc.pl.

 

Autor:
Dominik Kolan
Dodał:
Centrum Maszyn CNC Sp. z o.o.