Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2024-03-27
Najmniejszy panel z dwoma niezależnymi portami Ethernet

Weintek MT8053iE

Połączenie Ethernet stało się standardem dla urządzeń przemysłowych umożliwiając łatwy przesył i wymianę dużej ilości danych z urządzeniami wyższej warstwy (np. SCADA, MES). Integracja z usługami w chmurze czy bazami danych jest pożądana w prawie każdym obiekcie powstającym na nowo, a także w modyfikowanych instalacjach. Stawiając czoło tym wymaganiom, Weintek stworzył takie urządzenia jak MT8073iE (7"), MT8090XE (10") oraz zaawansowaną serię cMT, gdzie też są panele z dwoma portami Ethernet. Teraz rodzina zostaje rozszerzona o najmniejszego przedstawiciela - MT8053iE - panel HMI z dwoma niezależnymi portami sieciowymi bazujący na dobrze znanym modelu MT8050iE.

 

Jako niepodważalny atut - panel został wzbogacony o usługę zdalnego dostępu VPN. Funkcja ta, nazwana EasyAccess 2.0, daje ogromną swobodę w dostępie zdalnym do HMI oraz podłączonych do niego urządzeń. To także powiadomienia o alarmach lub parametrach produkcji w bezpłatnym oprogramowaniu dla systemów Android, iOS, Windows. Zdalna diagnostyka, zmiana programu PLC, dane mierzone na obiekcie, alarmy i wiele innych jest w zasięgu ręki. Dwa porty Ethernet to niezakłócona praca programisty w jednej sieci, a w drugiej nieprzerwana komunikacja z PLC, falownikami, serwonapędami etc.

 

Użytkownicy dbający o bezpieczeństwo swoich sieci komputerowych będą zadowoleni z tego rozwiązania, które separuje newralgiczne urządzenia wykonawcze w sieci lokalnej od bezpośredniego dostępu z zewnątrz poprzez drugi port.

 

Podstawowe cechy panela HMI MT8053iE
- Procesor 32-bit RISC 600MHz
- Wyświetlacz 4.3", 16.7 miliona kolorów
- Dwa porty Ethernet, USB 2.0 Host, Porty szeregowe: RS232/485/422.
- Zabezpieczenie płytki elektronicznej przed korozją w klasie przemysłowej
- Szeroki zakres napięcia zasilającego: 10.5 - 28VDC
- Wspiera komunikację z ponad 300 urządzeniami używanymi w automatyce przemysłowej
- Licencja EasyAccess2.0 w cenie panela. Wystarczy zarejestrować panel w usłudze on-line.
- Potrafi komunikować się w popularnym języku Internetu Rzeczy - MQTT, a także w dobrze znanym Modbus TCP/IP

 

Więcej informacji można uzyskać, kontaktując się z firmą Multiprojekt: krakow@multiprojekt.pl multiprojekt.pl.

 

O firmie Multiprojekt

Dostarczamy komponenty automatyki przemysłowej i budynkowej. Multiprojekt jest dystrybutorem na terenie kraju produktów marek: Weintek, Estun, LinMot, Crevis, Hiwin, Fatek, Micno, Trio Motion. Prowadzimy również pełne doradztwo techniczne w zakresie oferowanych produktów i szkolenia otwarte. Zapewniamy kompleksową obsługę od momentu szkolenia personelu firmy klienta, poprzez pomoc w czasie wykonywania projektów (dobór urządzeń, dostawy podzespołów z magazynu), po wsparcie techniczne przy uruchomieniu i pomoc przy wdrażaniu aplikacji – co wyróżnia nas na tle konkurencji. W latach 2017-2020 realizujemy projekt badawczo-rozwojowy dofinansowany ze środków UE, o którym wkrótce opowiemy więcej. W ostatnim czasie rozwijamy również autorski system wsparcia realizacji produkcji MES.

W trakcie kilkunastu lat działalności (od 2003 roku) nieustannie stawiamy nacisk na dokładność oraz szybkość w obsłudze naszego Klienta, nie zapominając o Jego zadowoleniu i odpowiadaniu na wszelkie pytania. Pozostajemy również w stałym kontakcie z producentami urządzeń i techniki liniowej, by móc im przekazywać wszelkie sugestie naszych Klientów.

 

Materiały dotyczące paneli Weintek można pobrać ze strony: http://www.multiprojekt.pl/ftp/weintek_hmi/

 

Maciej Sakowicz
Doradca techniczno-handlowy

Autor:
Maciej Sakowicz, Doradca techniczno-handlowy
Źródło:
multiprojekt.pl
Dodał:
MULTIPROJEKT

Czytaj także