empty
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy artykułów INFORMACJA ARCHIWALNA
Aktualizowany: 2019-05-16
Inwazja nowości na stoisku firmy Technologie Formowania Metali Sp. z o.o.

Już po raz czternasty firma Technologie Formowania Metali Sp. z o.o. zaprezentuje swoją ofertę maszyn na targach ITM Mach-Tool, gdzie przedstawione zostaną najnowsze osiągnięcia w plastycznej obróbce metali, w tym kilka premier i nowości rynkowych. Warto więc odwiedzić stoisko nr 23 zlokalizowane w hali 5, aby przekonać się jak z pomocą TFM można usprawnić proces produkcyjny w firmie.

Wspólnie z portugalską firmą Adira, producentem maszyn do formowania blach, zaprezentowana zostanie nowa linia pras krawędziowych PA Basic. Model PA 16030 to 4-osiowa prasa z napędem hydraulicznym o nacisku 160 ton i długości roboczej 3000 mm. Maszyna o rewolucyjnej konstrukcji ramy HEXA-C®, polegającej na odseparowaniu prowadnicy belki górnej od głównych płyt nośnych maszyny, została wyposażona w sterownik Delem DA58, przednie podpory materiału ze szczotkami i regulacją wysokości oraz dwustronny system mocowania narzędzi. Prezentowana prasa PA 16030 Basic to niezawodna europejska maszyna skonstruowana z wykorzystaniem najlepszych komponentów, przy jednoczesnym zachowaniu bardzo konkurencyjnych cen. 

Coiler 60
Coiler 60

Mocnym włoskim akcentem będzie prezentacja 9-osiowego automatu do gięcia i zwijania wężownic Coiler 60 firmy Tauring, lidera technologicznego w produkcji giętarek trójrolkowych i maszyn do formowania rur i profili. Jest to jedna z niewielu maszyn na świecie o konstrukcji umożliwiającej zwinięcie kompletnej wężownicy w jednym procesie obróbczym, obejmującym gięcie wstępne końcówek oraz formowanie zwoju o zmiennej geometrii i średnicy. Wiedza i wieloletnie doświadczenie inżynierów Tauring umożliwiło stworzenie wyjątkowej maszyny, która w znacznym stopniu usprawnia i skraca czas niezbędny do wyprodukowania wężownic o różnych typach i kształtach. Maszyna wyposażona jest w nowoczesne i zaawansowane sterowanie CNC-i, znane z innych topowych modeli giętarek Tauring. Model pokazowy objęty będzie specjalną ceną promocyjną. Szczegółowych informacji udzielą przedstawiciele firmy TFM w czasie trwania targów.

 

65CNR4
65CNR4

Ważnym wydarzeniem podczas wystawy będzie inauguracja współpracy TFM z nowym dostawcą pras mimośrodowych, włoską firmą Pressix. Niewątpliwą zaletą Pressix jest bardzo wysoka jakość i precyzja podczas realizacji całego procesu produkcyjnego. Fakt ten jest doceniany nie tylko przez użytkowników końcowych, ale również przez innych producentów maszyn, dla których Pressix jest dostawcą ram, jak i kompletnych jednostek maszynowych.

Oferta obejmuje szeroki zakres pras o konstrukcji ramy typu C od 25 do 250 ton, prasy bramowe od 125 do 800 ton oraz portalowe hydrauliczne prasy prostujące 400 i 600 tonowe. Modelem pokazowym na stoisku będzie prasa mimośrodowa 65CNR4 z możliwością regulacji skoku i wysokości suwaka, hydraulicznym zabezpieczeniem przeciążeniowym, a także posiadająca falownik do płynnej regulacji prędkości pracy oraz oświetlenie przestrzeni roboczej.

Kolejną nowością będzie linia włoskich przecinarek taśmowych Carif. Na stoisku zaprezentowany zostanie jeden z najbardziej zaawansowanych modeli z portfolio producenta, automat 320 BA CNC Touch, gotowy do pracy zgodnie z wymaganiami Przemysłu 4.0. Przecinarka posiada opatentowany system hydraulicznego ruchu ramienia tnącego, który zapewnia stałą, automatyczną regulację prędkości opuszczania oraz siły nacisku taśmy dla każdego rodzaju materiału, przekroju i grubości.

320 BA CNC Touch
320 BA CNC Touch

Ponadto, podczas targów zaprezentowane zostaną flagowe maszyny z oferty TFM, w tym modele znane z poprzednich edycji. Przykładem może być automatyczna giętarka 3D-R100 do przestrzennego gięcia drutu koreańskiej firmy Nicemach. Nowością w tym przypadku będzie wyposażenie głowicy gnącej w moduł do fazowania drutu, dzięki czemu rozszerzona zostanie funkcjonalność maszyny jak również skróceniu ulegnie czas produkcji wyrobu.

Na stoisku znajdzie się również miejsce dla automatu do gięcia drutu UMW45 angielskiej firmy Ultimation. Dzięki wyposażeniu w zgrzewarkę doczołową, maszyna umożliwia wysokowydajne, kompletne formowanie i zgrzewanie kształtów dwuwymiarowych w postaci ram i kółek. Wszędzie tam, gdzie liczy się precyzja, wysoka jakość wyrobu oraz duży wolumen produkcji, giętarka UMW45 jest idealnym rozwiązaniem. Maszyny tego typu najczęściej można spotkać w branży oświetleniowej przy produkcji abażurów, wśród producentów regałów i stojaków sklepowych, jak również elementów filtrów przemysłowych.

Kolejną propozycją będzie elektromechaniczna zwijarka do blach FX4.1.90.1330 ze sterowaniem NC włoskiej firmy Flexo. Maszyna dedykowana do precyzyjnego formowania cienkich blach i znajdująca zastosowanie przy produkcji tłumików, przewodów kominowych czy w innych aplikacjach, gdzie kluczowa jest wysoka dokładność i powtarzalność, jak również niestandardowe kształty detali.

FX4.1.90.1330
FX4.1.90.1330

Bendmak, turecki producent maszyn do obróbki stali, którego TFM reprezentuje w Polsce od ponad 10 lat, przedstawi dwie sztandarowe propozycje. Pierwszą z nich będzie hydrauliczna czterowalcowa zwijarka do blachy CY4R-HHS 230 20/13. To mocna maszyna, ciesząca się dużą popularnością wśród użytkowników i cechująca się bardzo dobrymi parametrami pracy, przy jednoczesnym zachowaniu korzystnego poziomu cenowego. Drugą propozycją będzie giętarka trójrolkowa PRO80 wyposażona w nowoczesny, dotykowy panel sterowania Beckhoff.

Linia matrycowych giętarek do rur i profili z oferty TFM będzie reprezentowana przez giętarkę beztrzpieniową UNI76 włoskiego producenta C.B.C. Maszyna umożliwia gięcie rur stalowych o maksymalnej średnicy Ø76x5.0 mm oraz profili o wymiarach 60x60x5.0 mm. Solida, trwała i niezawodna konstrukcja, możliwość szybkiego przezbrojenia do gięcia rur o innej średnicy, a do tego konkurencyjna cena sprawia, że giętarki serii UNI cieszą się dużą popularnością.

Wysięgowa prasa hydrauliczna CFS40 Hidroliksan o sile nacisku 40 ton to następna propozycja dostawcy na tegorocznej wystawie w Poznaniu. Istotnym elementem wyposażenia tego modelu jest sterownik NC Siemens, który umożliwia ustawienie szeregu parametrów pracy z poziomu panelu dotykowego, w tym, regulację ciśnienia, prędkości oraz skoku, co w znacznym stopniu usprawnia pracę i redukuje czasy przestawcze prasy.

Maszyny pokazowe i ich możliwości będzie można sprawdzić osobiście na stoisku firmy Technologie Formowania Metali Sp. z o.o. zlokalizowanym w hali 5 nr 23, do czego serdecznie Państwa zachęcamy.

Więcej informacji na tfm.pl

Czytaj także