empty
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2024-04-02
Poznaj lepiej serię CUBO

Automatyczne przecinarki taśmowe IMET

Maszyny z serii CUBO - automatyczne przecinarki taśmowe IMET dla Twojego procesu „workflow"! Linia CUBO to automatyczne przecinarki taśmowe dedykowane do każdego profesjonalnego środowiska pracy. Idealne do pracy w warsztatach produkcyjnych oraz hutach produkujących pręty, profile i rury.

  • Innowacyjny design CUBO skupia się na zapewnieniu zoptymalizowanej jakości cięcia, precyzji oraz dokładnej powtarzalności. Naszym celem jest zaoferowanie szerokiemu gronu odbiorców najlepszych i najbardziej zaawansowanych rozwiązań.
  • 7-calowy ekran dotykowy z łatwym i intuicyjnym interfejsem
  • Do 99 programów cięcia, 40 linii cięcia, 9999 cięć dla każdego programu
  • Sztywna rama piły o przekroju rurowym
  • Automatyczne wykrywanie pierwszego cięcia
  • Obrót piły do 60° ze stopniowaną skalą dla maksymalnej precyzji pozycjonowania

 

imet_cubo_06_2021.jpgTaśma w końcowym etapie cięcia jest pochylona względem płaszczyzny podstawy imadła. Dzięki takiemu rozwiązaniu skracamy czas cyklu cięcia oraz zwiększamy żywotność narzędzi (np. podczas cięcia profili o przekroju kwadratowym).

imet_cubo_06_2021b.jpg

imet_cubo_06_2021c.jpg

FLAT i BOX
Maszyny z serii CUBO dostępne są w dwóch wariantach: FLAT i BOX. Posiadają takie same parametry techniczne, ale z innym systemem ochrony. FLAT mają metalową obudowę, która osłania zintegrowany podajnik w celu zapewnienia bezpieczeństwa operatora. BOX natomiast wyposażony jest w pełny system metalowych osłon ze wszystkich 4 stron tworząc klatkę, jednocześnie umożliwiając łatwy dostęp do ruchomych elementów.


Parametry cięcia i modele
Dostępnych jest 7 modeli dla linii CUBO, 6 z nich z systemem NC i 1 ze sterowaniem elektronicznym. Możesz wybrać idealne rozwiązanie uwzględniając wymagane wydajności cięcia:
CUBO 300 E FLAT
CUBO 300 NC FLAT
CUBO 300 NC BOX
CUBO 350 NC FLAT
CUBO 350 NC BOX
CUBO 400 NC FLAT
CUBO 400 NC BOX

 

Przecinarka taśmowa - IMET XT4 - przesuwanie trudnych granic

XT4 powstało w wyniku wieloletnich badań, które ostatecznie doprowadziły do opracowania bardzo kompaktowego urządzenia. Bez pójścia na jakiekolwiek kompromisy w stosunku do jakości. Maszyna została zaprojektowana z myślą o bezpieczeństwie operatora, więc na pierwszy rzut oka może wydawać się całkowicie nieprzystępna.

Jednak po dokładniejszym zapoznaniu się z pracą przecinarki, operator może szybko uzyskać dostęp do wszystkich obszarów dzięki specjalnie opracowanym systemom otwierania po obu stronach maszyny.

Nawet kolory, które pasują do barw firmowych z przeszłości firmy IMET, nie występują tylko ze względów estetycznych, ale służą jako naprowadzenie użytkownika do funkcji poszczególnych elementów XT4. Białe panele nawiązują do wcześniej wspomnianego systemu otwierania, a turkusowy kolor grupuje sterujące aspekty maszyny razem z ruchomym dziobem - dwa główne elementy po stronie mechanicznej i po stronie operatora.

https://youtu.be/-sxk6pwlqUU

Autor:
Dział Marketingu
Źródło:
www.eurometal.com.pl
Dodał:
EUROMETAL Sp. z o.o.

Czytaj także