
Zespół naukowców z niemieckiego Hasso Plattner Institute opracował nową drogę do swoistej „teleportacji" zwykłych przedmiotów za pomocą dwóch drukarek 3D. Projekt, o nazwie Scotty wykorzystuje drukarki MakerBot Replicators, trzyosiową frezarkę, kamerę oraz sprzęt szyfrujący.
Scotty jest zdaniem naukowców prostym i funkcjonalnym urządzeniem, która pozwala przenosić strukturę elementów na odległość dzięki destruktywnemu skanowaniu, szyfrowaniu i zdalnemu drukowaniu 3D.
Informacja na temat kształtu przedmiotu jest skanowana w przestrzeni roboczej pierwszej drukarki, a następnie przesyłana do drugiej, w której warstwa po warstwie drukowana jest jego kopia. W tym samym czasie w pierwszej drukarce pracę rozpoczyna frezarka, która równolegle niszczy „teleportowany" element.
Być może „teleportacja" nie jest właściwym określeniem dla pomysłu badaczy, jednak ich metoda może stanowić w gruncie rzeczy rozwiązywanie problemu związanego z kwestiami własności intelektualnej, który często pojawia się w dyskusjach o prototypowaniu 3D.
Sugerowane przez wynalazców zastosowania obejmują również umożliwienie handlarzom internetowym sprzedaż unikalnych przedmiotów, których niepowtarzalność zostanie zachowana po przesłaniu go do drukarki odbiorcy.
(rr)
Kategoria wiadomości:
Nowinki techniczne
- Źródło:
- pacetoday

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Druk 3D z wykorzystaniem metalu
Współcześnie możemy podzielić technologie druku 3D z metalu (pod względem sposobu nakładania materiału) na cztery podstawowe grupy: selektywne...
-
Kluczowa rola wycinarek laserowych w obróbce metali
www.automatyka.plWycinarki laserowe zrewolucjonizowały przemysł obróbki metali, oferując niezwykłą precyzję i efektywność. Dowiedz się, dlaczego są one...
-
-
-
-
-