Powrót do listy wiadomości Dodano: 2010-02-01  |  Ostatnia aktualizacja: 2010-02-01
10% oszczędności materiału po wymianie piły taśmowej
10% oszczędności materiału po wymianie piły taśmowej
10% oszczędności materiału po wymianie piły taśmowej
Podczas cięcia materiałów piłą taśmową w wielu przypadkach powstaje duża ilość odpadów,– zwłaszcza podczas cięcia materiałów z tworzyw sztucznych. Wg przedstawicieli firmy Ensinger Ltd wymiana piły taśmowej na nową może dać 10% oszczędności w przecinanym materiale.

We wrześniu 2009r. w głównej siedzibie i centrum dystrybucyjnym firmy Ensinger Ltd w mieście Tonyrefail (Wielka Brytania) zainstalowano 540 mm piłę taśmową, dzięki której uzyskuje się o 10% więcej gotowych elementów z danej ilości surowca przeznaczonego do cięcia. W niektórych wypadkach oszczędności w materiale dochodzą do 40%. Biorąc pod uwagę, że 60-70 % używanego surowca to tworzywa sztuczne, z których co roku otrzymuje się miliony elementów oszczędności na materiale są znaczne.

Dotychczas pręty, rury oraz płyty cięte były do szerokości 500mm przez mocno zużytą piłę taśmową, której ostrze miało tendencję do nierównoległego prowadzenia w stosunku do linii ciecia, co powodowało powstawanie pofalowanej powierzchni cięcia, która wymagała dodatkowych, ręcznych poprawek oraz powodowała straty materiału. W efekcie kosztowało to dodatkowe roboczogodziny, straty energii oraz wydłużało czas wykonania zamówienia.

Nowa piła taśmowa Missler DEB 540ce firmy Kasto pozwoliła na wyeliminowanie tych problemów. Piła ta cechuje się wszechstronnością, dużą szybkością działania i dokładnością cięcia.

Brytyjski oddział firmy Ensinger powstał w 1987r. zajmuje się dystrybucją elementów z tworzyw sztucznych dla różnych branż, m. in. przemysłu spożywczego, napojów, lotniczego, medycznego. W Polsce firma Ensinger ma swój oddział od ponad 10 lat.

(pj)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
Ensinger
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :

Czytaj także