Powrót do listy wiadomości Dodano: 2019-07-05   |  Ostatnia aktualizacja: 2019-07-05
Dania zagłębiem robotyki
Fot. Pixabay CC0
Fot. Pixabay CC0

Gdyby zapytać każdego z nas, gdzie należałoby pojechać, aby znaleźć najlepsze innowacje w świecie robotyki, pewnie większość wymieniłaby takie kraje jak Japonia, Niemcy, a także instytucje MIT lub USC. Wielu z nas może jednak zdziwić fakt, że to Dania staje się „doliną krzemową robotyki".

Oprócz baśni Andersena i piwa Carlsberg, kraj ten jest także miejscem powstania pioniera współpracujących robotów Universal Robots (UR), przejętego w 2015 r. przez Teradyne, co przyczyniło się do rozwoju branży, której centrum znajduje się w Odense, małym mieście liczącym 200 000 mieszkańców.

Efekty duńskiej kultury przedsiębiorczości i współpracy zostały zaprezentowane pod koniec tego roku na szczycie Odense Investor Summit, który zgromadził wielu inwestorów i startupów. Co ciekawe, jest on organizowany przez władze miejskie. Michael Hansen, menadżer inwestycyjny programu, powiedział: „Zorganizowaliśmy szczyt, aby przyciągnąć najlepsze firmy i inwestorów. Jest to zatem część działań związanych z budowaniem marki i marketingiem w mieście Odense, ale głównym celem jest upewnienie się, że nasze firmy zajmujące się robotami uzyskają dostęp do potrzebnych im pieniędzy."

Podczas wydarzenia inwestorzy mieli okazję usłyszeć prezentację 32 przedsiębiorców, spośród których wymienić można kilka. Kobots, to przenośny robot, któremu dzięki funkcji rozpoznawania głosu można dyktować, w jaki sposób ma ciąć płyty w budownictwie. Creative Sight z kolei to dron, który może zeskanować statek w czasie krótszym niż 2 godziny, dzięki czemu prace konserwacyjne nie będą musiały być przeprowadzane przez nurków.

(KB)

Kategoria wiadomości:

Relacje

Źródło:
engineering.com; investorsummit.dk
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :

Czytaj także