Powrót do listy wiadomości Dodano: 2020-07-24   |  Ostatnia aktualizacja: 2020-07-24
Druk 3D w profilaktyce chorób serca
Fot. Pixabay CC0
Fot. Pixabay CC0

Badacze z Uniwersytetu w Adelajdzie i Uniwersytetu w Stuttgarcie zastosowali mikro-druk 3D do stworzenia elastycznego teleskopu do badania wnętrza naczyń krwionośnych.

Urządzenie, które swoim wyglądem przypomina kamerę, pomoże naukowcom lepiej zrozumieć przyczyny chorób sercowo-naczyniowych, dostarczając wysokiej jakości obrazy 3D.

Stworzony przez naukowców teleskop ma najmniejsze wymiary na swiecie. Jest ono tak małe, że naukowcom udało się zeskanować wnętrze naczyń krwionośnych myszy. To właśnie dzięki technologii druku 3D multidyscyplinarny zespół był w stanie wydrukować soczewkę o grubości ludzkiego włosa.

Dr Jiawen Li, współautor i stypendysta Heart Foundation w Institute for Photonics and Advanced Sensing, University of Adelaide, mówi, że w Australii choroby sercowo-naczyniowe zabijają jedną osobę co 19 minut.

Współautor badania, dr Jiawen Li, powiedziała: „Diagnostyka przedkliniczna i kliniczna w coraz większym stopniu polega na wizualizacji struktury naczyń krwionośnych w celu lepszego zrozumienia choroby. Zminiaturyzowane endoskopy, które działają jak małe kamery, pozwalają lekarzom zobaczyć, jak tworzą się te blaszki i odkrywać nowe sposoby ich leczenia" - powiedziała.

(KB)

Kategoria wiadomości:

Nowinki techniczne

Źródło:
innovations-report.com; sciencedaily.com
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :