
NASA oraz kalifornijska firma Made in Space przeprowadzą pierwszy na świecie eksperyment druku 3D w warunkach mikrograwitacji na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.
Jeśli przedsięwzięcie o szumnej nazwie Zero G Experiment się powiedzie, drukarka opracowana przez inżynierów będzie pierwszą, która może produkować części w przestrzeni kosmicznej. 3D Print swoją pracę oprze o proces wytłaczania modelu warstwa po warstwie. Cały osprzęt będzie certyfikowany i gotowy do wystrzelenia w kosmos w przyszłym roku.
„Wraz z nowymi celami NASA, jak na przykład przekierowywanie asteroid czy podróż człowieka na Marsa, musimy wykształcać nowe technologie, których wykorzystanie zredukuje wielkość i masę ładunku.", powiedział rzecznik NASA, Charles Bolden. „W przyszłości astronauci będą mogli wydrukować potrzebne im narzędzia, przebywając w przestrzeni."
Według NASA, druk 3D posiada ogromny potencjał w przypadku przyszłej eksploracji kosmosu. Eliminuje ograniczenia konstrukcyjne oraz masę wystrzeloną z Ziemi.
Stanowiska drukarek mogą współpracować z robotami na przyszłych stacjach kosmicznych. Całe laboratoria zostaną xbudowane za pomocą robotów z elementów drukowanych w trójwymiarze. Za materiał budulcowy posłuży gleba oraz lokalne minerały.
Made in Space współpracowało wcześniej z NASA w projekcie Flight Opportunities Program, testując elementy wyposażenia drukarki 3D Print w warunkach symulowanej mikrograwitacji.
(rr)
Kategoria wiadomości:
Nowinki techniczne
- Źródło:
- theengineer

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Kiedy warto wdrożyć innowacje technologiczne do przemysłu?
Jeszcze kilkadziesiąt lat temu robotyka była głównie zarezerwowana dla dużych zakładów przemysłowych, przede wszystkim z branży automotive. Dziś...
-
Kluczowa rola wycinarek laserowych w obróbce metali
www.automatyka.plWycinarki laserowe zrewolucjonizowały przemysł obróbki metali, oferując niezwykłą precyzję i efektywność. Dowiedz się, dlaczego są one...
-
-
-
-
-