
Drukarki 3D przyzwyczaiły nas do schematu drukowania warstwa po warstwie. Pewni inżynierowie bynajmniej nie zgadzają się z tym utartym status quo.
W ramach nowego projektu Mataerial, Sašy Jokić oraz Petra Novikova stworzyli coś co szumnie nazywają antygrawitacyjnym modelowaniem obiektów. Do wytwarzania elementów używają manipulator, który dozuje tworzywo utwardzane bezpośrednio w powietrzu zaraz po tym, jak opuści ono dyszę. W związku z tym, że twardnieje niemalże natychmiast, możliwy jest druk we wszystkich możliwych kierunkach, a na dodatek w różnych kolorach, co widać na jednym z poniższych filmów.
Coraz popularniejsze niezwykłe drukarki 3D nie przestają zadziwiać, tak jest i teraz. Wystarczy pozwolić inżynierom puścić wodzy fantazji. Być może efektem tego będzie patent? Jokić i Novikova już się o niego starają.
(rr)
Kategoria wiadomości:
Nowinki techniczne
- Źródło:
- di.com.pl

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Druk 3D z wykorzystaniem metalu
Współcześnie możemy podzielić technologie druku 3D z metalu (pod względem sposobu nakładania materiału) na cztery podstawowe grupy: selektywne...
-
Kluczowa rola wycinarek laserowych w obróbce metali
www.automatyka.plWycinarki laserowe zrewolucjonizowały przemysł obróbki metali, oferując niezwykłą precyzję i efektywność. Dowiedz się, dlaczego są one...
-
-
-
-
-
-