Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2019-06-30   |  Ostatnia aktualizacja: 2019-06-30
Firmy inżynierskie zatrudniają najwięcej praktykantów
Fot. Pixabay CC0
Fot. Pixabay CC0

Według nowego badania przeprowadzonego przez Manufacturing Technologies Association (MTA) ponad 50% firm w Wielkiej Brytanii zatrudniło praktykanta w ciągu ostatnich dwóch lat. Badanie obejmowało wiele branż, w tym przemysł spożywczy, handel detaliczny i usługi.

Ciekawym wnioskiem wypływającym z raportu jest stwierdzenie, że główną przeszkodą na drodze do zatrudnienia praktykanta był brak odpowiednich kandydatów i problemy ze szkoleniami. Interesujące jest również to, że firmy inżynieryjne przodują w zatrudnianiu młodych pracowników.

Przykładem takiego przedsiębiorstwa może być Close Brothers Asset Finance. Steve Gee, dyrektor generalny działu urządzeń, powiedział: „W ciągu ostatnich czterech lat sfinansowaliśmy szkolenie 60 praktykantów. Bardzo zachęcające jest zobaczenie wyników tej ankiety i jesteśmy dumni z roli, jaką odegraliśmy."

James Selka, dyrektor generalny MTA, powiedział: „W MTA staramy się pomagać naszym członkom w rekrutacji nowych talentów poprzez oferowanie stypendiów szkoleniowych i pożyczek w celu złagodzenia obciążeń finansowych. Praca, którą wykonaliśmy wraz z firmą Close Brothers Asset Finance i centrum szkoleniowym AMRC, umożliwiła 60 praktykantom najlepszy start kariery. Będziemy nadal bronić naszego sektora i możliwości, jakie oferuje. "

(KB)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
machinery.co.uk; closeassetfinance.co.uk

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :