Zarząd Zamet Industry SA planuje wdrożenie kierunkowych działań na rzecz dalszego, długoterminowego rozwoju Grupy Zamet, polegających na zmianie dotychczasowego modelu organizacji grupy kapitałowej, na dopasowany do zmieniającego się otoczenia rynkowego i potrzeb gospodarczych, model holdingowy. Głównym celem przedstawionej przez Zarząd koncepcji, jest budowanie rozpoznawalności na rynkach międzynarodowych, marek Mostostal Chojnice, Zamet Industry oraz Zamet Budowa Maszyn – jako marek przypisanych do ścisłych kompetencji wytwórczych i specjalizacji powyższych zakładów produkcyjnych.
Rozpatrywany obecnie scenariusz zakłada wyodrębnienie zakładów produkcyjnych w Chojnicach i Piotrkowie Trybunalskim i wniesienie ich do nowoutworzonych spółek, nad którymi kontrolę sprawował będzie Emitent, w wyniku czego dojdzie do powstania struktury holdingowej. Wszelkie aktywa produkcyjne zostaną skoncentrowane w nowoutworzonych spółkach prowadzących działalność produkcyjną, na rzecz których spółka dominująca świadczyć będzie usługi wspólne oraz funkcje nadzoru nad Grupą Kapitałową.
– Naszym celem jest znalezienie optymalnego modelu funkcjonowania Grupy Zamet, na którym chcemy oprzeć jej dalszy, konsekwentny rozwój. Prowadzimy prace zmierzające do ukształtowania struktury organizacji w sposób przejrzysty a ponadto umożliwiający pełniejsze wykorzystanie potencjału marek przynależnych do Grupy Zamet, przy jednoczesnym ograniczeniu niektórych ryzyk operacyjnych. Aktualnie, marka „Mostostal Chojnice" nie występuje samodzielnie w obrocie gospodarczym jako firma przedsiębiorcy, gdyż zakład ten prowadzi działalność w ramach Zamet Industry Spółki Akcyjnej - której marka utożsamiana jest na rynku międzynarodowym, przede wszystkim z kompetencjami w branży związanej z podmorskim wydobyciem ropy i gazu. Zależy nam na uwydatnieniu przynależności poszczególnych marek, do przypisanych im, ścisłych kompetencji i specjalizacji – mówi Tomasz Jakubowski, Prezes Zarządu Zamet Industry.
- Transformacja modelu biznesowego na holdingowy nie powoduje żadnych skutków w zakresie ograniczenia miejsc pracy. Pracownicy zakładów produkcyjnych w Piotrkowie Trybunalskim i Chojnicach, zostaną przejęci z mocy prawa przez nowe spółki, bez uszczerbku w zakresie warunków pracy i płacy – podkreśla Tomasz Jakubowski.
– Rozważane zmiany organizacyjne stworzą nam również możliwość ograniczenia niektórych ryzyk operacyjnych oraz kształtowanie warunków zawieranych umów, odpowiednio do specyfiki działalności zakładów w Piotrkowie Trybunalskim i Chojnicach, oraz oczekiwań rynku, na których prowadzą działalność. W konsekwencji umożliwi to dalszą optymalizację niektórych kosztów - na przykład w obszarze finansowania kontraktów czy ubezpieczeń – mówi Przemysław Milczarek, Wiceprezes Zarządu ds. finansowych, Zamet Industry SA.
W opublikowanym komunikacje giełdowym, Zarząd Spółki oświadczył, że będzie rekomendował aby przedłożona koncepcja weszła w życie na początku 2018 roku. Decyzję podejmą Akcjonariusze Spółki, którym Zarząd zamierza przedłożyć swoje propozycje, po uprzednim uzyskaniu pozytywnej opinii Rady Nadzorczej.
(gz)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- Imago Public

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Kluczowa rola wycinarek laserowych w obróbce metali
www.automatyka.plWycinarki laserowe zrewolucjonizowały przemysł obróbki metali, oferując niezwykłą precyzję i efektywność. Dowiedz się, dlaczego są one...
-
Dostępne dotacje unijne i kryteria aplikowania na lata 2021-2027
Jak rozpocząć współpracę z partnerami zagranicznymi i przekuć nasz pomysł na działanie o skali międzynarodowej? Czy istnieją rozwiązania...
-
-
-
-
-