
Miękka robotyka to układy ruchu, które są miękkie i zwykle zasilane są powietrzem, wodą, prądem a nawet światłem. Aby zademonstrować potencjał opracowanych przy jej udziale miękkich pneumatycznych komór czujnikowych (SPSC) zespół z University of Wollongong zaprezentował wydrukowane w 3D minipianino.
Komory zostały wydrukowane z termoplastycznego poliuretanu (TPU) na standardowej drukarce 3D i są wrażliwe na cztery działania mechaniczne: ściskanie, zginanie, skręcanie i przemieszczenie prostoliniowe. Wszystkie z nich mogą powodować zmiany ciśnienia, co uruchamia akcję, którą w tym przypadku jest określony dźwięk.
Miękkie czujniki pneumatyczne mają wiele zalet. Należą do nich m.in. krótki czas reakcji, niezawodność, niskie zużycie energii i długa żywotność. Ponadto, zajmują znacznie mniej miejsca, nie wymagają również materiałów pomocniczych ani obróbki końcowej, dzięki czemu są szybkie i wydajne w produkcji.
(KB)
Kategoria wiadomości:
Nowinki techniczne
- Źródło:
- 3dprinting.com

Komentarze (0)
Czytaj także
-
PRODUKCJA ADDYTYWNA I COVID-19
W jaki sposób drukowanie 3D może wpłynąć na przerwany łańcuch dostaw w czasie kryzysu spowodowanego przez epidemię COVID-19? Światowa pandemia...
-
Kluczowa rola wycinarek laserowych w obróbce metali
www.automatyka.plWycinarki laserowe zrewolucjonizowały przemysł obróbki metali, oferując niezwykłą precyzję i efektywność. Dowiedz się, dlaczego są one...
-
-
-
-
-