Firma Elesa+Ganter rozszerzyła ofertę magnesów o nowe modele przeznaczone do prostych, ekonomicznych i uniwersalnych zastosowań. W odróżnieniu od wcześniejszych wariantów, nowe magnesy nie mają metalowej obudowy – są nieekranowane. Każdy z nich jest dostępny w różnych wariantach materiału magnetycznego, który należy odpowiednio dobrać pod kątem warunków pracy w danej aplikacji. W skład nowej grupy magnesów wchodzą także podkładki służące do mocowania magnesów na powierzchniach niemagnetycznych.
„Nowe modele magnesów i elementów współpracujących są odpowiedzią na potrzeby rynku. Szczególnym przykładem są tutaj podkładki, które dotychczas Klienci musieli wykonywać we własnym zakresie. Nasi inżynierowe zaprojektowali je tak, aby współpracowały z magnesami – są one tak zwanym elementem chwytnym, mocowanym do części, która ma zostać przyciągnięta przez magnes. Ciekawostką jest fakt, że podkładki są również wykonane ze specjalnej stali nierdzewnej o własnościach magnetycznych, dzięki czemu mogą być stosowane w wymagających branżach, takich jak przemysł spożywczy czy też farmaceutyczny." – powiedział Filip Granowski, Dyrektor ds. Sprzedaży Elesa+Ganter Polska.
Nową grupę magnesów i elementów współpracujących tworzą:
1. GN 55.2 (http://www.elesa-ganter.com/pl/28/sp/9632/4/127/magnesy-trwale/gn-55.2/eg/)- magnes okrągły. Dedykowany do mocowania poprzez wklejenie lub wcisk. Jest dostępny w dwóch wersjach materiałowych:
- SC – samar, kobalt. Maksymalna temperatura pracy magnesu wynosi 200 °C.
- ND – neodym, żelazo, bor. Maksymalna temperatura pracy magnesu wynosi 80 °C.
2. GN 55.1 (http://www.elesa-ganter.com/pl/28/sp/9636/4/127/magnesy-trwale/gn-55.1/eg/)- magnes okrągły z otworem. Dedykowany do mocowania poprzez przykręcenie. Dostępny w dwóch wersjach materiałowych:
- SC – samar, kobalt. Maksymalna temperatura pracy magnesu wynosi 200 °C.
- ND – neodym, żelazo, bor. Maksymalna temperatura pracy magnesu wynosi 80 °C.
3. GN 55.3 (http://www.elesa-ganter.com/pl/28/sp/9633/4/127/magnesy-trwale/gn-55.3/eg/)- magnesy w kształcie walca. Dedykowany do mocowania poprzez wklejenie lub wcisk. Dostępny w jednej wersji materiałowej:
- AN – aluminium, nikiel, kobalt. Maksymalna temperatura pracy magnesu wynosi 450 °C.
4. GN 55.4 (http://www.elesa-ganter.com/pl/28/sp/9634/4/127/magnesy-trwale/gn-55.4/eg/)- płytki magnetyczne. Dedykowane do mocowania poprzez wklejenie lub wcisk.
Dostępny w dwóch wersjach materiałowych:
- SC – samar, kobalt. Maksymalna temperatura pracy magnesu wynosi 200 °C.
- ND – neodym, żelazo, bor. Maksymalna temperatura pracy magnesu wynosi 80 °C.
5. GN 70 (http://www.elesa-ganter.com/pl/28/sp/9591/4/127/podkladki-do-magnesow/gn-70/eg/) oraz GN 70-NI (http://www.elesa-ganter.com/pl/28/sp/9592/4/127/podkladki-do-magnesow/gn-70-ni/eg/) – podkładki do magnesów. Dedykowane do mocowania poprzez przykręcenie. Dostępne w dwóch wersjach materiałowych:
- ST – stal ocynkowana.
- NI – stal nierdzewna magnetyczna.
Kategoria komunikatu:
Inne

Czytaj także
-
Jak zamocować i ustawić czujnik?
Niemal każda linia produkcyjna jest wyposażona w system czujników podłączonych do układu sterowania. Dzięki czujnikom mamy możliwość kierowania...
-
Kluczowa rola wycinarek laserowych w obróbce metali
www.automatyka.plWycinarki laserowe zrewolucjonizowały przemysł obróbki metali, oferując niezwykłą precyzję i efektywność. Dowiedz się, dlaczego są one...
-
-
-
-
-
-