
Zespół z Centrum Badań i Rozwoju Inżynierów Armii USA (ERDC) wydrukował w Camp Pendleton w południowej Kalifornii żelbetową kładkę o długości 32 stóp (prawie 10 m). Celem Megan Kreiger, kierującej pracami, jest wydrukowanie 3D nowoczesnej wersji mostu Baileya.
Projekt ten nie był pierwszym, który zakończył się pomyślnie w ERDC. W ubiegłym roku ukończono w niecałe dwa dni druk żelbetowych ścian o wysokości 9,5 m dla koszar na terenie bazy wojskowej. Kreiger zainteresowała się technologią druku 3D podczas studiów magisterskich na Michigan Technological University. Do Centrum dołączyła w 2015 roku.
ERDC planuje korzystać z drukarek betonowych 3D podczas misji humanitarnych i ratunkowych. W wielu miejscach bowiem cement jest łatwiejszy do zdobycia niż drewno, armia może zatem szybko drukować domy, szkoły i budynki użyteczności publicznej.
"Moim celem jest wprowadzenie druku 3D na dużą skalę w budownictwie wojskowym i komercyjnym. Chcę popchnąć do przodu i przetestować granice branży budowlanej poprzez drukowanie 3D." - mówi Kreiger.
(KB)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- 3ders,org; enr.com

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Siatki kompozytowe – jakie zastosowanie znajdują w budownictwie?
Wykonane z wysokogatunkowego kompozytu, siatki pomostowe to innowacyjne rozwiązanie, po które coraz chętniej sięgają eksperci z branży budowlanej....
-
Kluczowa rola wycinarek laserowych w obróbce metali
www.automatyka.plWycinarki laserowe zrewolucjonizowały przemysł obróbki metali, oferując niezwykłą precyzję i efektywność. Dowiedz się, dlaczego są one...
-
-
-
-
-
-