Powrót do listy wiadomości Dodano: 2019-12-04   |  Ostatnia aktualizacja: 2019-12-04
Nowa technologia prosto z Polski
Fot. Pixabay CC0
Fot. Pixabay CC0

Polska firma Amazemet stworzyła sproszkowany surowiec do druku 3D. A wszystko to przy użyciu stopów i nieudanych wydruków.

Rozwiązanie jest efektem zapoczątkowanego 3 lata temu projektu. Wtedy to Łukasz Żrodowski, materiałoznawca z Politechniki Warszawskiej, dostrzegł potencjał metody DMLS w pracy z materiałami.

Pochodzący z języka angielskiego skrót od „direct metal laser sintering" oznacza technologię laserowego przetapiania proszków metalowych warstwa po warstwie bezpośrednio na podstawie danych z programów do projektowania 3D.

Główną przeszkodę do szerszego jej zastosowania stanowiły dostawy metali. Jak wyjaśnia Żrodowski: „Tradycyjne metody produkcji proszku wymagają wysokich nakładów i wieloetapowej procedury formowania materiału w drut. W obu przypadkach nie było możliwe szybkie wyprodukowanie proszku odpowiedniego do drukowania 3D w skali laboratoryjnej."

Opracowana przez badaczy metoda umożliwia wytwarzanie proszków ze stopów, nieudanych wydruków i innego rodzaju odpadów. Przez ostatnie trzy lata zespół Amazemet pracował nad udoskonaleniem procesu gotowego do komercjalizacji.

Cały proces produkcji proszku zachodzi w jednym urządzeniu do zasypywania. Mogą być one podawane następnie bezpośrednio do drukarki 3D DMLS. Taki nowatorski system jest odpowiedzią na rosnące potrzeby sektora produkcji dodatków. Producenci maszyn i klienci potrzebują materiałów o coraz wyższej wydajności.

(KB)

Kategoria wiadomości:

Nowinki techniczne

Źródło:
3dprintingindustry.com; 3dprintingzoom.com
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :

Czytaj także