
Polska firma Amazemet stworzyła sproszkowany surowiec do druku 3D. A wszystko to przy użyciu stopów i nieudanych wydruków.
Rozwiązanie jest efektem zapoczątkowanego 3 lata temu projektu. Wtedy to Łukasz Żrodowski, materiałoznawca z Politechniki Warszawskiej, dostrzegł potencjał metody DMLS w pracy z materiałami.
Pochodzący z języka angielskiego skrót od „direct metal laser sintering" oznacza technologię laserowego przetapiania proszków metalowych warstwa po warstwie bezpośrednio na podstawie danych z programów do projektowania 3D.
Główną przeszkodę do szerszego jej zastosowania stanowiły dostawy metali. Jak wyjaśnia Żrodowski: „Tradycyjne metody produkcji proszku wymagają wysokich nakładów i wieloetapowej procedury formowania materiału w drut. W obu przypadkach nie było możliwe szybkie wyprodukowanie proszku odpowiedniego do drukowania 3D w skali laboratoryjnej."
Opracowana przez badaczy metoda umożliwia wytwarzanie proszków ze stopów, nieudanych wydruków i innego rodzaju odpadów. Przez ostatnie trzy lata zespół Amazemet pracował nad udoskonaleniem procesu gotowego do komercjalizacji.
Cały proces produkcji proszku zachodzi w jednym urządzeniu do zasypywania. Mogą być one podawane następnie bezpośrednio do drukarki 3D DMLS. Taki nowatorski system jest odpowiedzią na rosnące potrzeby sektora produkcji dodatków. Producenci maszyn i klienci potrzebują materiałów o coraz wyższej wydajności.
(KB)
Kategoria wiadomości:
Nowinki techniczne
- Źródło:
- 3dprintingindustry.com; 3dprintingzoom.com

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Druk 3D z wykorzystaniem metalu
Współcześnie możemy podzielić technologie druku 3D z metalu (pod względem sposobu nakładania materiału) na cztery podstawowe grupy: selektywne...
-
Kluczowa rola wycinarek laserowych w obróbce metali
www.automatyka.plWycinarki laserowe zrewolucjonizowały przemysł obróbki metali, oferując niezwykłą precyzję i efektywność. Dowiedz się, dlaczego są one...
-
-
-
-
-