Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2019-06-28   |  Ostatnia aktualizacja: 2019-06-28
Nowe fundusze wspomogą rozwój druku 3D
Fot. Pixabay CC0
Fot. Pixabay CC0

Carbon, będący wiodącą na świecie cyfrową platforma produkcyjną, ogłosił dzisiaj, że uzyskał ponad 260 milionów dolarów na nowe inwestycje wspólnie z Madrone Capital Partners i Baillie Gifford. Dzięki temu fundusze platformy przekraczają 680 milionów.

Platforma, o której mowa, sprawiła, że producenci mogli odejść od tradycyjnych metod produkcji polimerów, która miała swoje ograniczenia. Uzyskany kapitał zostanie wykorzystany do działań badawczo-rozwojowych, ustanowienia Advanced Developmebt Facility (ADF) oraz zwiększenia ekspansji w Europie i Azji. Dzięki tego typu działaniom podmioty działające w branżach takich, jak opieka zdrowotna, motoryzacja będą mogli szybciej tworzyć przełomowe produkty wytwarzane w sposób cyfrowy na większą skalę.

Ponadto, fundusze zostaną również wykorzystane do poszukiwania materiałów biokompatybilnych i nadających się do recyklingu. Greg Penner, założyciel Madrone Capital Partners, jednego z partnerów, powiedział: „Dzięki współpracy z dużymi producentami w branży motoryzacyjnej, opieki zdrowotnej i dóbr konsumpcyjnych udowadniają, że produkcja części na większą skalę staje się rzeczywistością we wszystkich sektorach przemysłu."

(KB)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
carbon3d.com; manufacturingtomorrow.com

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :