
Okuma i 5ME, rynkowy lider i pionier obróbki kriogenicznej, łączą siły w celu rozpowszechnienia w środowisku obróbki metali wiedzy na temat korzyści wynikających z wykorzystania podczas cięcia wewnętrznego chłodzenia ciekłym azotem (LN2) w miejsce tradycyjnego płynu chłodzącego.
Okuma podkreśla, że obecnie oferuje 12 modeli maszyn, które mogą być zamawiane w wersji zgodnej z technologią obróbki kriogenicznej 5ME. Należą do nich głównie pionowe oraz poziome centra specjalnie przeznaczone do obróbki elementów wykorzystywanych w przemyśle lotniczym. W pewnych przypadkach maszyny w drodze retrofitu mogą zostać doposażone w system kriogeniczny.
Obróbka kriogeniczna jest technologią, która zmienia rynek obrabiarek do metali, zwiększając wydajność, jakość i żywotność narzędzi przy jednoczesnej redukcji czasu cyklu. Jest to szczególnie opłacalne przy obróbce egzotycznych metali powszechnie stosowanych w produkcji części lotniczych. Mowa o stopach tytanu oraz Inconelu. Technologia nie jest jeszcze dostatecznie rozpowszechniona na rynku, stąd starania Okumy i 5ME związane z jej popularyzacją.
(rr)
Kategoria wiadomości:
Nowinki techniczne
- Źródło:
- etmm online

Komentarze (0)
Czytaj także
-
POMOC W TWORZENIU PARKU MASZYNOWEGO - Ciekawe Firmy
Pomoc w tworzeniu parku maszynowego (3. styczeń 2014) Na polskim rynku istnieją już ponad dekadę, choć doświadczenie w branży zdobywali już...
-
Kluczowa rola wycinarek laserowych w obróbce metali
www.automatyka.plWycinarki laserowe zrewolucjonizowały przemysł obróbki metali, oferując niezwykłą precyzję i efektywność. Dowiedz się, dlaczego są one...
-
-
-