Powrót do listy wiadomości Dodano: 2013-01-25  |  Ostatnia aktualizacja: 2013-01-29
Optymalizacja w modelowaniu dynamiki

Projekt badawczy prowadzony na Bristol University ma na celu przezwyciężenie trudności związanych z projektowaniem systemów dynamicznych. Dzięki niemu inżynierowie będą mogli budować bardziej wydajne turbiny wiatrowe, bezpieczniejsze budynki, czy lepsze mikroskopy.

Aktualnym problemem, jak wyjaśnił dyrektor projektu, profesor David Wagg, szef katedry dynamiki na Wydziale Mechanicznym Uniwersytetu w Bristolu, jest to, że nawet najbardziej zaawansowane techniki MES mogą zajmować się strukturami wyłącznie liniowymi. Niestety, jak powszechnie wiadomo, odpowiedzi dynamiczne wszystkiego, co otacza nas dookoła z reguły liniowe nie są, w związku z czym przy modelowaniu ich dynamiki napotykamy gruby mur.

Problemy dotyczą zarówno zjawisk makroskopowych, jak i tych w skali mikro. Często wyniki symulacji nie pokrywają się z rzeczywistymi testami na danym obiekcie.

Projekt angażuje w prace również Uniwersytety z Cambridge, Sheffield, Southampton oraz Swansea. Zespoły połączą modele matematyczne turbiny z jej pracą doświadczalną w tunelu aerodynamicznym, opracowując empiryczne modele korespondujące z teoretycznymi. Pracy przyglądać się będą partnerzy przemysłowi przedsięwzięcia tacy jak EDF Energy, Airbus UK, czy Rolls-Royce.

Ostatecznym celem pięcioletnich badań jest stworzenie oprogramowania, które inżynierowie będą mogli użyć do modelowania nieliniowej dynamiki w standardowych modułach MES.

(rr)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
theengineer
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :

Czytaj także