Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy komunikatów Dodano: 2023-05-24  |  Ostatnia aktualizacja: 2023-06-12
Owijarki do palet- o czym trzeba wiedzieć?
Owijarki do palet- o czym trzeba wiedzieć?

Jednym z bardzo skutecznych sposobów zabezpieczania towarów przy transporcie jest zakup owijarki. Czym jest to urządzenie i jakie zalety posiada jego użytkowanie?

Czym jest owijarka?

Owijarka do palet, znana również jako maszyna do owijania palet, to urządzenie używane w celu zabezpieczenia i stabilizacji towarów na palecie za pomocą owijania folią stretch. Jej głównym zadaniem jest mocowanie i chronienie towarów przed uszkodzeniami podczas transportu i przechowywania.

Owijarki do palet (https://pakowarka.pl/produkty/owijarka-do-palet/) są powszechnie stosowane w magazynach, centrach dystrybucji, zakładach produkcyjnych i innych miejscach, gdzie odbywa się manipulacja i transport palet z towarem. Istnieją różne rodzaje owijarek, zarówno manualnych, półautomatycznych, jak i w pełni automatycznych, które różnią się stopniem automatyzacji procesu owijania.

Pakowanie palet- owijarki i ich zalety

Proces owijania palet za pomocą owijarki zazwyczaj polega na umieszczeniu palety z towarem na platformie lub wrzecionie, a następnie owinięciu jej folią stretch. Folii stretch używa się w celu stworzenia jednolitej, trwałej i elastycznej warstwy wokół palety, która stabilizuje towar, utrzymuje go na miejscu i chroni przed zewnętrznymi czynnikami, takimi jak wilgoć, kurz czy uszkodzenia mechaniczne. Owinięcie folią stretch poprawia stabilność palety, minimalizuje ruch towarów w trakcie transportu i zmniejsza ryzyko uszkodzeń. Owinięcie palety folią stretch ułatwia podnoszenie, przenoszenie i składowanie towarów przy użyciu wózków widłowych lub innych urządzeń. Warto zauważyć, że owijarki do palet mogą mieć różne funkcje i opcje, takie jak regulacja napięcia folii, programowalne ustawienia, czy możliwość stosowania dodatkowych zabezpieczeń, jak narożniki czy taśmy. Wybór odpowiedniego rodzaju i modelu owijarki zależy od indywidualnych potrzeb i warunków pracy. Przed zakupem owijarki do palet warto rozważyć kilka czynników, takich jak rodzaj transportowanych towarów, wielkość palet, ilość i tempo owijania oraz dostępne budżet. Więcej informacji znajduje się na stronie Pakowarka.pl (https://pakowarka.pl/).

Warto również zaznaczyć, że owijarki do palet mogą być zasilane elektrycznie lub pneumatycznie, co również wpływa na wybór odpowiedniego modelu w zależności od dostępnych zasobów energii. Owijarki dostępne są w różnych rozmiarach, dzięki temu łatwiej jest dopasować do własnych potrzeb. Warto jednak wiedzieć, że w przypadku owijania palet niestandardowych konieczny jest wybór niestandardowych owijarek. O tym, jak łatwo usprawnić cały proces można przeczytać tutaj: http://portalautomatyki.pl/inne/1201828-owijarki-do-palet-sprawdz-jak-latwo-usprawnic-proces-ecommerce.

Kategoria komunikatu:

Komunikat sponsorowany

Źródło:
Materiał nadesłany do redakcji
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Czytaj także