
Zakończył się, trwający od 12 do 15 lutego, SolidWorks World 2012. Udział wzięło w nim wiele zaproszonych firm ze świata projektowania, solution partners, a także gości, którzy sami zechcieli wziąć udział w imprezie, głównie jako wystawcy.
Na dopiero co zakończonym, czternastym z rzędu, corocznym evencie SolidWorks pochwalił się osiągnięciami z zeszłego roku. Do grupy SW dołączyło w 2011 21 lokalnych oddziałów, które funkcjonują w sieci. Dzięki temu, SolidWorks jest obecny w 44 stanach USA, 5 prowincjach Kanady oraz w 27 krajach na całym świcie. Tak zwana SolidWorks User Group Network rozciągą się od Los Angeles aż po Indonezję.
Na targach nie zabrakło znakomitych gości, którzy dzielili się swoim doświadczeniem na specjalnie przygotowanych na ten czas wykładach.
Znani w świecie projektowania bracia Howe omówili swój projekt hydraulicznego ramienia, wykorzystywanego przez Straż Pożarną. Dzięki integracji środowiska SolidWorks, zaprojektowali je w jeden dzień. Proces pomiędzy pomysłem a fizyczną realizacją, zajął natomiast jedynie dziewięć dni. W ten sposób braci udowodnili, jak bardzo projektowanie posunęło się naprzód. Bogaci w doświadczenie, radzili projektantom, by podczas projektowania rozwiązywali tylko jeden problem naraz.
Autorem kolejnego ciekawego wystąpienia był Ben Kaufman z Quirky, który opowiadał o projektowaniu współbieżnym. Zwrócił uwagę na to, że wynalazczość jest cechą właściwą wszystkim ludziom, a nie umiejętnością – wszyscy musimy ją po prostu pielęgnować. Firma Quirky wybrała ten sposób podejścia do projektowania, zapraszając do dzielenia się pomysłami społeczność. Każdego tygodnia dwóch projektantów jest wyróżnionych za swoje wynalazki, a każdego tygodnia Quirky wprowadza na rynek jeden z nich. Jest to niezwykle ciekawy model biznesowy przyjęty przez firmę.
Według Kaufmana wynalazek powinien być ogólnodostępny, a praca nad nim ma wymiar społeczny. SolidWorks jest ważną częścią całej wspólnoty.
Ostatniego dnia przedstawiciele firmy przedstawili dziesięć pomysłów studentów z technikum Assabet Valley Technical High School. To ukłon w stronę młodego pokolenia, które już dziś może mieć wpływ na kształt przyszłego oprogramowania. Dziesięć postulatów z Abbey brzmi następująco:
1. Powinno się wykorzystywać więcej rdzeni CPU w aplikacji.
2. Właściwości masy powinny zawierać opcję automatycznej lokalizacji środka ciężkości.
3. Nie usuwać cech dziedziczonych po edycji wyższych w hierarchi.
4. Usunąć problem z opcją „shaded with edges”.
5. Możliwość kontroli płaszczyzn.
6. Zmniejszyć obwiednie podglądu rysunku.
7. Wymiary powinny pozostawać w swoim miejscu, po ich umieszczeniu.
8. Klawiesz escape powinien natychmiast zwracać użytkownikowi kontrolę nad interfejsem.
9. Dodać blokowanie rotacji wokół poszczególnych osi.
10. Dodać kreator gwintów.
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- blog.solidworks.com

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Kluczowa rola wycinarek laserowych w obróbce metali
www.automatyka.plWycinarki laserowe zrewolucjonizowały przemysł obróbki metali, oferując niezwykłą precyzję i efektywność. Dowiedz się, dlaczego są one...
-
Nowe bramki protokołów do zbudowania środowiska IIoT
Przemysłowy Internet Rzeczy staje się standardem przesyłania i przetwarzania danych w całej branży automatyki. W naszych czasach szybki przepływ...
-
-
-