Emerging Objects, to firma z siedzibą w San Francisco, która jest pionierem w tworzeniu nowych rodzajów materiałów wykorzystywanych w druku 3D. Do tej pory pracowali z drewnem, papierem, solą, cementem, nylonem oraz akrylem.
Ronald Rael oraz Virginia San Fratello, jako architekci, chcą stworzyć materiał, który będzie mógł być wykorzystany w tworzeniu budynków 3D, zarazem będąc zbudowanym z naturalnych i odnawialnych składników. Dotychczas firmy zajmujące się rapid prototyping w głównej mierze skupiały się na technologii addytywnego wytwarzania, rzadziej na samym materiale.
Założyciele firmy podkreślają, że obecne materiały do druku 3D nie są przyjazne środowisku. Wręcz przeciwnie jest w przypadku użytego przez nich ostatnimi czasy akrylu, który po wydruku jest bardzo twardy, lecz ma gładką lekko sproszkowaną powierzchnię. Jednak firmowym hitem jest pulpa drzewna, która pozwala nadać drukowanemu materiałowi naturalną fakturę drewna.
Emergin Objects udało się również wykonać element całkowicie z soli. Następnym krokiem jest wydrukowanie obiektów rozmiaru pokoju – oczywiście podzielonych na mniejsze części. Ponieważ składniki „trójwymiarowego tuszu" są odnawialne, kosztują o wiele mniej niż plastik.
(rr)
Kategoria wiadomości:
Nowinki techniczne
- Źródło:
- phys.org

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Kleić, ale czym? Rodzaje kleju w etykietach
Kleje do etykiet muszą zostać dobrane do rodzaju powierzchni oraz środowiska, w jakim będzie funkcjonować dana etykieta. Wymagana jest odpowiednia...
-
Kluczowa rola wycinarek laserowych w obróbce metali
www.automatyka.plWycinarki laserowe zrewolucjonizowały przemysł obróbki metali, oferując niezwykłą precyzję i efektywność. Dowiedz się, dlaczego są one...
-
-
-
-
-