empty
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2012-11-20
TECHJET – tnij, zarabiaj, oszczędzaj dzięki MEGAJET

Techjet dostarcza największe waterjety na świecie.

Niewiele jest tak dużych waterjetów w Polsce. To prawdziwe olbrzymy. Ich długość może dochodzić nawet do 50 metrów. Standardowo wyposażone w niezwykle mocną pompę wzmacniaczową XSTREAM o mocy 100 HP, wykonanej w technologii 6200 BAR mogą sprostać każdej, nawet najbardziej wymagającej produkcji. Jeśli więc potrzebujesz uniwersalnej, niezawodnej maszyny do cięcia wodą w przystępnej cenie, która z łatwością przetnie stal do 30 cm grubości, powinieneś zainteresować się waterjetami TECHJET MEGAJET.

Firma TECHJET – lider w technologii cięcia strumienie wodnym w Polsce, oferuje polskim przedsiębiorcom maszyny do cięcia wodą z linii MEGAJET. Jeśli spojrzymy na parametry tych waterjetów dojdziemy do wniosku, że nikt jeszcze nie zbudował większych maszyn do cięcia wodą.

Oferta linii MEGAJET może z pewnością zainteresować największe polskie firmy przemysłowe i produkcyjne, takie jak np. stocznie oraz przedsiębiorstwa, które zamierzają przejąć intratne zlecenia cięcia dużych materiałów. Obecnie cięcie takich elementów odbywa się poza granicami Polski. W naszym kraju, wg naszej wiedzy, największe waterjety mają 6m długości. Natomiast zapotrzebowanie na cięcie dużo większych materiałów jest duże. Linią MEGAJET powinny być zainteresowane także te przedsiębiorstwa, które do tej pory stosowały laser lub plazmę. Obecnie zaś poszukują bardziej precyzyjnych, uniwersalnych i ekonomicznych urządzeń, które będą mogli wykorzystać do zarabiania na świadczeniu usług precyzyjnego cięcia grubych i dużych materiałów.

MEGAJET przewyższa plazmę i laser

Popularne waterjety mają wiele zalet w stosunku do lasera czy plazmy. Przede wszystkim maszyny do cięcia wodą są wszechstronne i uniwersalne w zastosowaniu do bardzo szerokiej gamy różnorodnych materiałów – od stali, poprzez kamień, szkło, tworzywa sztuczne, drewno czy nawet papier.

Waterjet MEGAJET może z powodzeniem konkurować z takimi technologiami cięcia produkcyjnego jak laser czy plazma, tnąc z łatwością i bardzo precyzyjnie stal o grubości nawet 30 cm. Waterjet TECHJET ma nad konkurencyjnymi urządzeniami znaczną przewagę. Przede wszystkim jest uniwersalny w zastosowaniu dla różnych materiałów. Oznacza to, że możemy nim ciąć stal, aluminium, blachy odblaskowe, kamień, szkło, plastik, kompozyty, laminaty, drewno. I to bez potrzeby zmiany narzędzia czy akcesoriów.

Jedną, standardowo wyposażoną maszyną do cięcia wodą TECHJET możemy operować na tych wszystkich różnych materiałach. To daje firmom wyposażonym w waterjety nie tylko spore oszczędności produkcyjne, ale również pozwala generować zyski, ponieważ swoją działalność mogą oprzeć tylko na jednej maszynie do cięcia wodą.

Linia MEGAJET to maszyny do cięcia wodą o długości dochodzącej do 50 metrów a szerokości do 6 metrów. Te olbrzymie waterjety mają konstrukcję bramową. Mogą być wyposażone nawet w 4 bramy. Na każdej z nich można zainstalować do 10 niezależnych głowic tnących, podłączonych do jednej pompy wzmacniaczowej. To daje wprost nieograniczone możliwości wykorzystania maszyny TECHJET do cięcia wodą w największej produkcji.

Waterjet TECHJET jest również dużo tańszy w zakupie niż laser. Natomiast w porównaniu do plazmy jest bardziej precyzyjnym i uniwersalnym narzędziem do zastosowania w produkcji. Waterjet może wycinać elementy „na gotowo", bez zmiany struktury, czy właściwości materiału. Tego nie potrafią laser i plazma, gdzie materiał cięty za pomocą tych technologii musi być poddany wtórnej obróbce. To zaś wydłuża znacznie czas produkcji zleconych elementów.

- Posiadanie waterjeta MEGAJET daje właścicielowi kilka korzyści. Po pierwsze ma możliwość przechwycenia bardzo intratnych zleceń cięcia materiałów dłuższych niż 6m, które obecnie zlecane są do zagranicznych firm. Po drugie ma możliwość przecinania dowolnego materiału do grubości 30 cm z ogromną precyzją i bez wpływu ciepła, dzięki czemu zwiększa się potencjał i możliwości firmy. Po trzecie oszczędzamy czas i pieniądze na dalszej obróbce, dzięki wykonaniu cięcia na waterjecie, a nie plazmą czy laserem – wyjaśnia Adam Cegielski z firmy TECHJET.

MEGAmoc MEGAJETA

Moc cięcia tego waterjeta zapewnia doskonała pompa wzmacniaczowa amerykańskiej firmy JetEdge – światowego lidera w tej technologii. Pompa ta jest w stanie wyprodukować ciśnienie o mocy 6200 barów oraz pracować ciągle przy ciśnieniu 5200 barów. XSTREAM osiąga o wiele większą prędkość cięcia oraz znacznie obniża koszty ścierniwa, a tym samym pracy waterjeta w porównaniu do tradycyjnej 4100 barowej pompy.

Dzięki cięciu na optymalnym ciśnieniu 5200 bar użytkownik zwiększa produktywność swojej maszyny do cięcia wodą, części pompy wytrzymują dłuższy okres pracy niż przy 6200 barach, dzięki czemu możliwe jest obniżenie kosztów w firmie.

Waterjet – precyzja i uniwersalność

Cięcie waterjetem TECHJET nie powoduje nagrzewania się obrabianego materiału w procesie produkcyjnym. Brak strefy wpływu ciepła ma wiele zalet. Po pierwsze materiał nie zmienia swoich właściwości, nie odkształca się, nie powstają w nim naprężenia, nie zmienia koloru, nie utwardza się lub nie rozhartowuje się miejscowo. Wszystkie te cechy występują przy cięciu laserem, gazami czy plazmą. Dodatkowo, jeśli jakiś element jest przeznaczony do dalszej obróbki, np. gwintowania lub obrabiania CNC, to materiał się nie hartuje, więc jest dużo łatwiejszy w produkcji. To kolejna oszczędność dla firm operujących waterjetami, w stosunku do tych przedsiębiorstw, które nadal wykorzystują laser lub plazmę.

Co istotne, materiał po cięciu może być tak gładki, jak po piaskowaniu. Nie potrzeba w większości przypadków już dodatkowej obróbki. Wycięty element nie musi być czyszczony, śrutowany czy piaskowany. Jest gotowy do użycia zaraz po wykonaniu. To pozwala zaoszczędzić tak cenne dla każdego przedsiębiorcy czasy produkcyjne.

Warto również zwrócić uwagę na pewien istotny wyróżnik waterjetów TECHJET. Firma oferuje w swoich maszynach korpus waterjeta wykonany z odlewu, a nie spawany. Co to oznacza? Jak wiadomo element wykonany z jednego odlewu zawsze będzie bardziej trwały i sztywny podczas wieloletniej eksploatacji niż ten wykonany za pomocą spawanych części. Dlatego waterjety TECHJET cechują się nie tylko niesłychaną precyzją i stabilnością parametrów, ale również wieloletnią żywotnością.

Bezpieczeństwo produkcji

Stół roboczy oddzielony od maszyny zapewnia bezpieczeństwo i komfort produkcji. Tak duże waterjety, jakie oferuje firma TECHJET, operują na olbrzymich powierzchniach materiałowych. Ciężkie materiały do cięcia są ładowane najczęściej za pomocą suwnicy lub widlaków na stół obróbczy maszyny do cięcia wodą. Jeden nieostrożny ruch i taki ciężki element o dużych gabarytach może uszkodzić ten element waterjeta.

Dlatego rozwiązanie proponowane przez TECHJET jest idealne – teraz nawet w przypadku uszkodzenia stołu przy załadunku ciężkiego materiału, wymienić będzie można tylko ten element. Waterjet, jego serce czyli mechatronika pozostają nietknięte. To istotny argument dla branż operujących na ciężkich, dużych materiałach – duże arkusze stali czy wielkie, ciężkie bloki kamienne.

Bez strat materiałowych

Bardzo istotna jest również funkcja automatycznego rozkładu ciętych elementów. Opcja ta jest dostępna w standardowej ofercie firmy.

- To naprawdę niesamowite. Komputer z oprogramowaniem TECHJETu, wyposażony w funkcję automatycznego układania, jest w stanie poukładać elementy na arkuszu, wypełniając każdy dosłownie skrawek wolnej przestrzeni. Człowiekowi zajęłoby to chyba z miesiąc, a nasz komputer wykonuje obliczenia w ciągu kilkudziesięciu sekund – mówi Marcin Cegielski z firmy TECHJET.

Oznacza to, że oprogramowanie firmy TECHJET, w inteligentny sposób zaplanuje cięte elementy na materiale w taki sposób, aby został on praktycznie całkowicie wykorzystany. Nie trzeba dodawać, że w ten sposób nasza produkcja nie będzie generowała niepotrzebnych strat materiałowych.

To zaś przełoży się na nasze zyski. Jest to bardzo ważne, jeśli pracujemy na dość drogich materiałach. A takie głównie są obrabiane przez maszyny do cięcia wodą TECHJET.

Jeśli potrzebujesz mocnego, wydajnego urządzenia, na którym będziesz mógł oprzeć całą swoją produkcję, TECHJET MEGAJET jest właśnie odpowiednim rozwiązaniem. Nie tylko zwiększysz swoje możliwości produkcyjne ale również zyskasz wymierne oszczędności, decydując się na pracę z maszyną do cięcia wodą.

Jeśli zainteresowały Cię waterjety TECHJET z linii MEGAJET skontaktuj się z nami:

TECHJET
Pomorski Park Naukowo-Technologiczny
Al. Zwycięstwa 96/98 biuro F19
81-451 Gdynia, Tel. 58 698 23 33
info@techjet.eu, www.techjet.eu

 

 

TECHJET MEGAJET 46120.jpg
TECHJET MEGAJET 46120.jpg

 

Autor:
Techjet
Źródło:
www.techjet.eu
Dodał:
TECHJET Sp. z o. o.

Czytaj także