Powrót do listy wiadomości Dodano: 2011-08-22  |  Ostatnia aktualizacja: 2011-08-22
Siemens rywalizuje na rynku wytwarzania
Siemens rywalizuje na rynku wytwarzania
Siemens rywalizuje na rynku wytwarzania
Siemens wprowadził niedawno poprawki do swojego systemu sterowania SINUMERIK.

Niemiecka firma ulepszyła swoje oprogramowanie Sinumerik 840D sl CNC. System może teraz kontrolować jednocześnie wiele technologii obróbki, takich jak toczenie, wiercenie, frezowanie, szlifowanie, obróbka laserowa, czy też dziurkowanie. Narzędzia mogą być wykorzystane także w centrach obróbczych.

Funkcjonalność systemu sterowania pozwala na adaptowanie się w prosty sposób do kinematyki obrabiarki. Interfejs między użytkownikiem, a maszyną pozwala na trójwymiarową wizualizację. Poprawione zostały także możliwości programowania frezowania i toczenia, zawierające się w jednym interfejsie.

Siemens dodał także narzędzia pozwalające zwiększyć efektywność energetyczną. Na nowy system Ctrl-Energy składają się dedykowane silniki i systemy napędowe, układ sterowania oraz specjalne funkcje kontrolujące ruch. Technologia ta skupia się na zwiększeniu długości życia obrabiarki poprzez integrację wielu aspektów dotyczących maszyn obróbczych.

Z poziomu panelu sterowania, system automatyki może przedstawić w szybki sposób szacowany poziom zużycia energii podczas przestojów. Może zapewnić zużycie energii zarówno przez układ napędowy, jak i przez całą obrabiarkę. Pomaga to użytkownikowi analizować ilość właściwej energii włożonej w wytworzenie elementu.

Sinumerik pozwala również integrację danych produkcyjnych z systemem informatycznym firmy. Pozwala to na podgląd całego procesu, aż do poziomu warsztatu. Zapewnienie transparentności w procesie pozwala znaleźć słabe jego punkty, i możliwość ich eliminacji na drodze optymalizacji procesu.

Taka integracja pozwala menadżerom, operatorom maszyn, programistom, inżynierom utrzymania ruchu oraz projektantom obrabiarek współpracować w ramach całego systemu. Realizowane jest to dzięki sześciu skorelowanym ze sobą modułom procesowym.

Ponadto, Siemens zaproponował narzędzia do zwiększania wydajności maszyny. Dzięki szeregowi interfejsów, operator ma spójny obraz i kontrolę nad maszyną. Na interfejsy te składają się trójwymiarowe animacje i intuicyjne sposoby programowania warsztatowego. Inżynierowie mogą wykorzystać to do zwiększenia wydajności obróbki i jakości elementów.

(rr)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
designnews
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :

Czytaj także