Osoby wykonujące prace na platformach wiertniczych stają codziennie w obliczu wielu niebezpieczeństw. Są narażeni na przede wszystkim na częste pożary i kontakty z niebezpiecznymi narzędziami. Nieraz wypadki powodują śmierć wobec której są bezradni z dala od lądu.
Dzięki innowacyjnej technologii skanowania 3D możliwe będzie zaprojektowanie odpowiednich strategii ewakuacji na łodzie i szalupy. Pewna kompania naftowa zainstaluje skanery 3D do przechwytywania danych dotyczących postury pracowników. Dzięki danym będzie w stanie określić optymalny sposób opuszczenia palącej się platformy. Projekt o nazwie TARDIS wykorzystuje skanery firmy Hamamatsu.
Wszystkie dane, które zostaną zebrane pomogą również określić optymalną ilość pracowników przy poszczególnych zadaniach, by zminimalizować ryzyko wystąpienia usterki. Coraz dokładniejsze informacje pozwolą przygotować nowe urządzenia i narzędzia, wspomagając przy tym proces zwiększania bezpieczeństwa na platformach.
Ludzie uważają, że skanowanie 3D stało się modą i trudno znaleźć dla niego zastosowanie w codziennej działalności człowieka. Nie jest to jednak prawdą, ponieważ, jak widać ma ogromne możliwości. W niedalekiej przyszłości będzie technologią coraz bardziej powszechną, a ludzie dzięki niej będą cieszyć się bezpieczeństwem.
(rr)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- rapidprototyping.info

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Kiedy warto wdrożyć innowacje technologiczne do przemysłu?
Jeszcze kilkadziesiąt lat temu robotyka była głównie zarezerwowana dla dużych zakładów przemysłowych, przede wszystkim z branży automotive. Dziś...
-
Kluczowa rola wycinarek laserowych w obróbce metali
www.automatyka.plWycinarki laserowe zrewolucjonizowały przemysł obróbki metali, oferując niezwykłą precyzję i efektywność. Dowiedz się, dlaczego są one...
-
-
-
-
-