
Pewien student Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Robotyki na krakowskim AGH pokazał, że praca magisterska może być owocem pasji i zaangażowania.
Wiktor Rupar, którego historia zainteresowała się nawet polska telewizja już przed rozpoczęciem studiów zainteresował się zagadnieniami mechanicznymi. By móc spełniać swoje wizje zmuszony był tworzyć narzędzia, które pozwalały na tworzenie projektowanych przez niego elementów.
W związku ze swoimi zainteresowaniami, postanowił stworzyć własną frezarkę numeryczną, którą miał zamiar obronić jako własną pracę magisterską. Jej promotorem był dr hab. Inż. Jacek Cieślik, znany szerokiemu gronu absolwentów kierunków mechanicznych jako współautor publikacji akademickiej „Teoria maszyn i mechanizmów."
Tak wymagająca praca wymagała dużego nakładu czasu – jej opracowanie zajęło Wiktorowi 2 lata. Jednakże są to 2 lata niezwykłych doświadczeń, które zaowocują w jego późniejszej karierze, która nomen omen już się rozpoczęła. Absolwent największego wydziału na AGH dostał, bowiem etat już pół roku po rozpoczęciu prac na frezarką. Szukając materiałów do opracowania układu sterowania, nawiązał kontakt z firmą, która dostrzegła jego talent. Tym bardziej, cieszy widok zdolnych ludzi, którzy zaprzęgają swój zmysł inżynierski do tworzenia rzeczy od podstaw.
Powodzenia Wiktor!
(rr)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- tvp

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Kluczowa rola wycinarek laserowych w obróbce metali
www.automatyka.plWycinarki laserowe zrewolucjonizowały przemysł obróbki metali, oferując niezwykłą precyzję i efektywność. Dowiedz się, dlaczego są one...
-
Maszyny do obróbki metalu i ich zastosowanie
Elementy wykonane z metalu spotykamy właściwie na każdym kroku. Znajdują zastosowanie jako elementy konstrukcji, jak i elementy urządzeń i mają...
-
-
-