Do czego wykorzystuje się testlinery?

Pierwszy patent na produkcję najpopularniejszego materiału do pakowania uzyskał w 1874 roku Amerykanin Olivier Long. Rok później pudełka z tektury pojawiły się w pierwszej firmie spedycyjnej. Kolejnym, ważnym etapem było powstanie testlinerów jako podstawowego surowca do produkcji tektury.
Testlinery są to papiery powstają prawie w 100% z makulatury. Są więc materiałem w pełni ekologicznym i niedrogim. W procesie produkcji mieszanka z makulatury zostaje wzbogacona o kleje skrobiowe oraz niewielką domieszkę włókien pochodzenia naturalnego. Testlinery mogą być przetwarzane powtórnie do produkcji tego samego materiału. W procesach wytwarzania i recyclingu nie powstają żadne szkodliwe dla środowiska odpady ani substancje lotne. Przeciwieństwem do testlinerów są kraftlinery, czyli papiery produkowane z włókien drzew iglastych. Testlinery są obecnie głównym surowcem do wytwarzania opakowań z tektury falistej.
Jakie są rodzaje testlinerów ?
Rodzaje testlinerów determinuje ich gramatura. Kenmix.com.pl oferuje swoim klientom testlinery o gramaturach od 90 do 160 gramów. Wysoka jakość tych materiałów gwarantuje wysoko wydajną i płynną produkcję. Z testlinerów oferowanych przez kenmix.com.pl powstają różne rodzaje tektury - jednostronnej, trójwarstwowej, pięciowarstwowej, a także wielowarstwowej. Opakowania z tektury falistej są trwałe, wytrzymałe na uszkodzenia i relatywnie odporne na działanie wilgoci. Jedynym ograniczeniem w ich stosowaniu jest to, że nie mogą bezpośrednio stykać się z produktami żywnościowymi. Kenmix.com.pl działa na rynku polskim już ponad 20 lat, posiada swój dział badawczy i doradczy. Oprócz testlinerów, tektury i papierów różnego przeznaczenia kenmix.com.pl specjalizuje się w nowoczesnych zabezpieczeniach antykorozyjnych.
Gdzie mają zastosowanie testlinery ?
Tektura z nich produkowana jest podstawowym materiałem do produkcji opakowań. Oprócz korzystnej ceny zajmuje niewiele miejsca, a kartony mogą być transportowane i przechowywane w stanie złożonym. Opakowania z tektury zapewniają produktom dobrą amortyzację w razie upadku i są stosunkowo odporne na zgniatanie i uderzenia. Tektura z testlinerów jest skutecznym izolatorem, może być używana do izolacji cieplnej, a także do produkcji płyt dźwiękoszczelnych. Nadaje się do wybielania, dobrze przyjmuje różne techniki drukarskie. Tektury kolorowe i zadrukowane nadają się jednak w mniejszym stopniu do recyclingu niż tektura zwana potocznie szarą.
Kategoria komunikatu:
Porady i ciekawostki branżowe
- Źródło:
- kenmix.com.pl

Czytaj także
-
Osłony argonowe stali wysokostopowej i tytanu
OSŁONY ARGONOWE RUR I ARAMTURY ZE STALI WYSOKOSTOPOWEJ oraz TYTANU Stale wysokostopowe (nierdzewne, kwasoodporne, żaroodporne itp. oraz stopy...
-
Kluczowa rola wycinarek laserowych w obróbce metali
www.automatyka.plWycinarki laserowe zrewolucjonizowały przemysł obróbki metali, oferując niezwykłą precyzję i efektywność. Dowiedz się, dlaczego są one...
-
-
-
-