Powrót do listy wiadomości Dodano: 2015-11-17  |  Ostatnia aktualizacja: 2015-11-17
Targi STONE

Wariacja na temat kamienia naturalnego i szkła. Tak w skrócie można określić to co dzieje się na terenach wystawienniczych Międzynarodowych Targów Poznańskich. A tu w ramach targów STONE prezentowane są zaawansowane technologie, maszyny i narzędzia do obróbki kamienia oraz oferta kamienia naturalnego. Wystawa połączona z ekspozycją Targów Szklarskich GLASS potrwa od 18 do 21 listopada.

TARGI BRANŻY KAMIENIARSKIEJ STONE

Blisko 130 wystawców z Arabii Saudyjskiej, Chin, Czech, Francji, Indii, Niemiec, Polski, RPA, Szwecji, Ukrainy, Wielkiej Brytanii oraz Włoch prezentuje to co najcenniejsze i najciekawsze w ofercie kamienia i wyrobów z niego wykonanych. W Poznaniu obecni są liczący się na rynku polscy i zagraniczni producenci i dystrybutorzy surowców naturalnych.

Ekspozycja targowa mieści się w pawilonach 7A, 8, 8A. W pawilonie 7A prezentowane są narzędzia i maszyny, pawilon 8A to ekspozycja kamienia naturalnego, nagrobków i akcesoriów nagrobnych. W pawilonie 8 obecni są chińscy przedstawiciele branży. Tu też znajduje się Giełda Minerałów i Kamieni Szlachetnych.

XIV Kongres Kamieniarski

W dniach 19 - 20 listopada odbędzie się XIV Kongres Kamieniarski. W programie zaplanowano porady z zakresu uzyskania dotacji unijnych na lata 2014-2020, szkolenie z zakresu błędów i usterek w kamieniarskich robotach montażowych oraz wykład dot. aktualnych norm i obowiązujących badań na wyroby z kamienia. Wydarzenie, otwarte dla wszystkich zwiedzających, skierowane jest zatem do osób związanych z branżą kamieniarską, jak i do projektantów i architektów na co dzień pracujących z kamieniem. Organizatorem wydarzenia są Związek Pracodawców Branży Kamieniarskiej oraz Międzynarodowe Targi Poznańskie.

sala konferencyjna w pawilonie 8A

Prezentacja Euro-Granit Adamus

Ciekawie zapowiada się wystąpienie targowe firmy Euro-Granit Adamus, która dla swoich gości zaplanowała interesujący program. Na stoiskach nr 15-16 w pawilonie 8A przedstawiciele firmy będą zbierać zapisy na szkolenia z obróbki i montażu kamienia oraz konglomeratów i spieków kwarcowych. Przewidziana jest też prezentacja nowego materiału Duke White oraz możliwość zakupu wielu materiałów w promocyjnych cenach.

pawilon 8A, stoiska nr 15-16

Warsztaty Młodego Projektanta

Od środy do piątku (18 - 20 listopada 2015) odbędą się, współorganizowane z redakcją „Nowego Kamieniarza", warsztaty dla studentów architektury i młodych projektantów. Studenci uczestniczyć będą w wykładach polskich i zagranicznych specjalistów z zakresu kreatywnego wykorzystania kamienia w projektach architektonicznych. Ponadto zaplanowano konsultacje z wystawcami targów STONE dotyczące struktury kamienia i różnych technik jego obróbki. Następnie na podstawie zdobytej wiedzy uczestnicy warsztatów przygotują projekt kamiennego elementu. Zwycięskie koncepcje zostaną przekazane do firm kamieniarskich, które na ich podstawie wykonają prototypy. Wystawa prac i wybór laureatów obędzie się w Poznaniu podczas targów Arena Design w dniach 8-11 marca 2016 roku. Nadrzędnym celem przedsięwzięcia jest zaprezentowanie przyszłym architektom i projektantom możliwości jakie daje kamień naturalny, przygotowanie do pracy z tym surowcem i opracowanie projektów, które zostaną wprowadzone na rynek.

 stoisko nr 43 i sala konferencyjna w pawilonie 8A

Mistrz Piaskowania

Widowiskowo zapowiadają się zawody „na czas" w piaskowaniu tablic nagrobnych. Organizatorem konkursu na Mistrza Piaskowania są magazyn „Świat Kamienia" oraz firma ABRA. Zadanie będzie obejmowało wszystkie etapy tworzenia tzw. napisówki: projektowanie w programie graficznym Corel, wycięcie liter na ploterze w folii do piaskowania Hard, naklejenie folii na płycie kamiennej, oraz oczywiście samo piaskowanie. Zwycięzcą zostaje uczestnik, który w najkrótszym czasie i jak najstaranniej wykona powierzone zadanie. Rywalizacja o tytuł najzręczniejszego kamieniarza odbędzie się w dniach 18-20 listopada.

pawilon 7A, stoiska 13-14

Konkurs Kamień 2015

Podczas tegorocznej edycji targów STONE odbędzie się uroczyste ogłoszenie wyników Konkursu Kamień 2015. Jury przyznało w sumie aż siedem statuetek Kariatyd za najlepsze realizacje kamieniarskie w trzech kategoriach: „Kamień w obiektach architektonicznych", „Nagrobek" oraz „Elementy architektoniczne, rzeźba, wnętrza". Organizatorem wydarzenia jest redakcja Magazynu „Świat Kamienia". Uroczyste wręczenie wyróżnień odbędzie się
w czwartek o godzinie 13.30 w pawilonie 8A.

sala konferencyjna w pawilonie 8A

„Historyczne Papiery Wartościowe w Branży Kamieniarskiej w Polsce i na Świecie" z kolekcji Tomasza Staniszewskiego

Nie małą gratką dla pasjonatów historii będzie wystawa „Historyczne Papiery Wartościowe w Branży Kamieniarskiej w Polsce i na Świecie" z kolekcji Tomasza Staniszewskiego. Jej celem jest przybliżenie zwiedzającym historii dawnych firm związanych z eksploatacją i obróbką kamienia naturalnego oraz pokazanie kunsztu artystycznego wykonanych przez nich akcji i obligacji. W ramach projektu zaprezentowanych zostanie 150 eksponatów. Szczególne miejsce zajmą te związane z polską branżą budowlano-kamieniarską. Archiwalia będą uzupełnione przez fotografie i dokumenty dotyczące wybranych firm. Kustoszem wystawy jest Tomasz Staniszewski, właściciel firmy INBRA Polska, Członek International Bond&Share Society IBSS w Londynie oraz Zarządu Stowarzyszenia Kolekcjonerów Historycznych Papierów Wartościowych w Warszawie. Wystawa dostępna jest dla zwiedzających w dniach18-21 listopada.

pawilon 8A, stoisko nr 9

Giełda Minerałów i Kamieni Szlachetnych

Kolejną atrakcją targów STONE będzie dostępna przez cztery targowe dni (18 – 21 listopada) Giełda Minerałów i Kamieni Szlachetnych. Miłośnicy kamiennych ozdób i biżuterii znajdą tu bransoletki, broszki, kolczyki czy naszyjniki. Będzie to także okazja do zapoznania się z różnorodnymi odmianami kamieni i minerałów szlachetnych.

 

Pawilon 8

TARGI BRANŻY SZKLARSKIEJ GLASS

Można powiedzieć, że Targi GLASS zatoczyły koło. Po siedmiu latach organizowane są ponownie razem z targami STONE. Wpisuje się to w koncepcję stworzenia jesiennego bloku wydarzeń dedykowanych obróbce materiałów: szkła i kamienia.

Targi Glass, łączące w sobie ekspozycję maszyn, urządzeń i akcesoriów do obróbki szkła płaskiego, dedykowane są szklarzom, producentom wyrobów ze szkła, projektantom oraz szeroko rozumianej branży budowlanej. Swoją ofertę prezentują tu firmy, których działalność koncentruje się na kształtowaniu i obróbce szkła oraz zdobieniu i liternictwie. W Poznaniu są też obecni dostawcy maszyn i narzędzi, preparatów chemicznych, jak również producent cyfrowych maszyn drukarskich do dekoracji szkła. Wśród nich m.in.: 3M, Atrium, Api.pl, Art. Vinyl, Bystronic, Deglass, DIP-TECH, Emalpiask, Hegla, Mekanika, MC Diam, Glaston czy Polindex.

W programie targów zaplanowano ciekawe pokazy, które pozwolą zdobyć wiedzę niezbędną w pracy każdego fachowca. W ciągu 4 dni na stoisku nr 28 w pawilonie 7A swoim doświadczeniem podzielą się specjaliści z firm Abra, AGFA i API. Zainteresowani mogą wziąć udział w prezentacjach techniki druku, piaskowania, grawerowania luster czy zdobienia szkła. Pokazy organizowane są przez redakcję miesięcznika „Świat Szkła" i Międzynarodowe Targi Poznańskie.

DLA ZWIEDZAJĄCYCH

Bilet wstępu na targi upoważnia do zwiedzenia trzech odbywających się w tym samym miejscu wydarzeń: Targów Branży Szklarskiej GLASS, Targów Branży Kamieniarskiej STONE oraz Targów Wyposażenia Kościołów, Przedmiotów Liturgicznych i Dewocjonaliów SAKRALIA.

Godziny otwarcia targów: 18-20.11.2015 godz.10.00-17.00 oraz 21.11.2014 (sobota) godz.10.00 -16.00 (wstęp wolny).

(gz)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
Międzynarodowe Targi Poznańskie sp. z o.o.
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :

Czytaj także