
Trzynasta edycja prestiżowego konkursu organizowanego przez Control Engineering, miała miejsce podczas konferencji Przemysł 4.0, która odbyła się w Warszawie. Wyłonienie Produktu Roku 2015 poprzedziły dwa etapy, które trwały łącznie 6 miesięcy. W pierwszym, zgłoszone produkty były skrupulatnie ocenione przez jury, w skład którego wchodzili przedstawiciele Uniwersytetów i Technicznych Szkół Wyższych, dziennikarze branży przemysłowej oraz właściciele firm produkcyjnych. Produkty wybrane do drugiego etapu zostały następnie ocenione przez czytelników czasopisma, gdzie w kategorii Roboty Przemysłowe – Racer3 okazał się bezkonkurencyjny, zgarniając większość głosów.
Nagroda została odebrana osobiście przez Tobiasa Daniela – Dyrektora Sprzedaży i Marketingu Robotyki Comau. „Jestem zaszczycony, że mogę być tutaj w Polsce. Głównie z dwóch powodów: Uważam rynek polski za bardzo ważny dla nas i naszej przyszłości. Zauważamy tutaj bardzo dużo dobrych i innowacyjnych zmian, dlatego inwestujemy w rozwój naszej firmy na tym rynku, chcemy umacniać naszą pozycję i robotyzować świat produkcji. Po drugie – Racer3 jest bardzo ważnym produktem w naszej strategii. Jest pierwszym robotem z nowej rodziny małych robotów, z którymi będziemy rozwijać nasze możliwości w coraz nowszych zastosowaniach czy branżach. – powiedział.
Racer3 - najnowszy model Comau zbudowany jest z niezwykle wytrzymałego aluminium, waży zaledwie 30 kg i można go z łatwością montować na podestach, ścianach, sufitach czy podstawach nachylonych. Zgodnie z wstępnymi testami jest najszybszym robotem w swojej klasie. Wykorzystując wieloletnie doświadczenie Comau w przemyśle motoryzacyjnym, w którym dokładność i niezawodność są niezwykle ważne, nowy Racer3 stanowi połączenie sprawdzonej doświadczalnie technologii i zwiększonej sprawności ze znacznym naciskiem na bezpieczeństwo, design i estetykę produktu. Za sprawą kompaktowych rozmiarów, aluminiowej konstrukcji, nadzwyczajnej stabilności i przyjaznego użytkownikom interfejsu Racer3 to wysoce skuteczne rozwiązanie służące do manipulacji i montażu, które łatwo przystosowuje się do każdego otoczenia.
Tobias Daniel powiedział także kilka słów na temat obranej przez Comau ścieżki w najbliższej przyszłości: "Nadal wiele przed nami, w kolejnych miesiącach w naszej ofercie pojawią się nowe małe roboty stworzone dla rynku GI do pracy w różnych aplikacjach". Podsumowując wypowiedź: „Jestem dumny, że mogę odebrać osobiście tą nagrodę. Mogę obiecać, że wszystko co zobaczycie w nadchodzących miesiącach od Comau, będzie zaawansowane technologicznie, wykonane w najwyższej jakości, wizjonersko i we włoskim stylu. Dziękuje również mojemu młodemu i ambitnemu zespołowi z regionu Europy Środkowo-Wschodniej – to również wasza zasługa!"
(gz)
Kategoria komunikatu:
Nagrody i wyróżnienia
- Źródło:
- COMAU

Galeria komunikatu
Czytaj także
-
Czy zrobotyzowana automatyzacja procesów to przyszłość przemysłu?
Zrobotyzowana automatyzacja procesów przemysłowych, która dynamicznie rozwija się od połowy XX wieku, szybko zmienia krajobraz współczesnej...
-
Kluczowa rola wycinarek laserowych w obróbce metali
www.automatyka.plWycinarki laserowe zrewolucjonizowały przemysł obróbki metali, oferując niezwykłą precyzję i efektywność. Dowiedz się, dlaczego są one...
-
-
-
-
-
-