
Armia amerykańska przeprowadziła badania, dzięki którym uzyskano nowy filament wielopolimerowy. Będzie on mógł zostać wykorzystany do produkcji części o znaczeniu krytycznym niewielkim kosztem, gdyż może być używany z niedrogimi drukarkami 3D FFF.
Te właśnie drukarki są obecnie najpopularniejszą technologią drukowania 3D, jednak tworzone w ten sposób części zwykle nie mają wystarczającej wytrzymałości mechanicznej, żeby móc je stosować w operacjach polowych.
W ramach badań naukowcy połączyli poliwęglan (PC) i ABS, dzięki czemu uzyskali doskonałe właściwości mechaniczne. Dodatkowo, wydrukowane w 3D części poddano wyżarzaniu z piecu przez 24-48h, co nadało im dodatkową integralność strukturalną.
Jeff Wallace, inżynier mechanik z Armii C5ISR Center w APG, powiedział: „Możliwość produkcji części z polimeru o wysokiej wytrzymałości w procesie FFF na poziomie pola, dywizji i/lub składu zapewni z pewnością zołnierzom możliwość szybszego wytwarzania lepszych części i przy znacznie niższych kosztach".
(KB)
Kategoria wiadomości:
Nowinki techniczne
- Źródło:
- 3dprintingindustry.com; design-engineering.com

Komentarze (0)
Czytaj także
-
PRODUKCJA ADDYTYWNA I COVID-19
W jaki sposób drukowanie 3D może wpłynąć na przerwany łańcuch dostaw w czasie kryzysu spowodowanego przez epidemię COVID-19? Światowa pandemia...
-
Kluczowa rola wycinarek laserowych w obróbce metali
www.automatyka.plWycinarki laserowe zrewolucjonizowały przemysł obróbki metali, oferując niezwykłą precyzję i efektywność. Dowiedz się, dlaczego są one...
-
-
-
-
-